Fašiang Cup 11.-12.2.2017 

Takže naša veľká chvíľa nastala a prišli sme na turnaj s malou dušičkou, či je možné získať putovný pohár na vždy, keďže sme dokázali zvíťaziť 2 roky po sebe na tomto už prestížnom turnaji. Samozrejme sme neverili tomu, že sa niečo takéto dá dosiahnuť. Dobrým znamením už pred turnajom bolo vypýtanie sa k nám do zostavy pre nás neznámeho hráča, no v širšom okruhu celkom známeho Erika Turňu. Sám sa ozval, že by chcel ísť na Skalku s tímom, ktorý má najvyššie ambície a aj šance (otázn je, kde na to prišiel). Po dorbrých referenciách od Beba a aj Adama Šimiaka, ktorý s Erikom hral vo výbere OBFZBB na halovom turnaji sme ho teda angažovali, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlilo ako veľmi dobrý krok.

Sobotu sme odohrali vo veľkom štýle, keď sme so 4 výhrami bez inkasovaného gólu skončili na 1. mieste so skóre 17:0, takže Fifo si zase raz nevypil, či? Trápenie sme mali len v prvom zápase, keď sme Driapačom vo vyrovnanom zápase dali gól asi 3 minúty pred koncom. S Internacionálom Nová Baňa to už išlo ľahšie a náš gólostroj sa rozbehol. Následne sme udelili poltucet gólov ešte 2 súperom a mohli sme ísť oslavovať na ubytovňu Toliar.

SKUPINOVÉ  ZÁPASY:

Tigers United - Driapači 1:0

Necpal

Tigers United - Internacionál Nová Baňa 4:0

Šimiak 2, Turňa, Václavík

Tigers United - Stepné kozy Žilina 6:0

Václavík 2, Spišiak 2, Turňa, Berec

Tigers United - Akadémia Policajného zboru 6:0

Šimiak 2, Václavík 2, Baranyai, Turňa

V sobotu sa konal BIG AIR festival na námestí v Kremnici, plánovali sme stihnúť aj koncert INE KAFE, no pre posunuté zápasy sme to nestihli (aj tak vraj hrali krátko a nie moc dobre) večer sme teda začali teambuilding na ubytovni, na ktorý sa každý rok tešíme a dopadlo to presne podľa očakávaní, keď sme sa aj zabavili, a niektorí sme skončili aj v meste v lokálnych podnikoch.

Na námestí to vyzeralo po akcii zaujímavo a Woko si vyskúšal aj mostík....

  Po prebdenej noci sa vstávalo ťažko (ako každý rok), no zvládli sme to a hrdo, posilnení sobotnými výsledkami a sobotnou nocou (niekto aj rezňami), sme sa mohli vybrať na Skalku za vyraďovacími zápasmi.

 ŠTVRŤFINÁLE:

Tigers United - Sršne 2:1 p.k. (0:0)

Václavík

Prvý zápas..., znovu rozbiehanie sa, dokonca sme prvýkrát na turnaji prehrávali, no dokázali sme vyrovnať a dotiahnuť zápas do penaltového rozstrelu. Tu sa možno prejavila ešte naša uvoľnenosť z akcie, isto by naši strelci nemali nulové hodnoty na trégroch, samozrejme podržal nás aj Fifo v bráne, ktorému ráno rezníky dobre padli.

SEMIFINÁLE:

Tigers United - NG-Team Pravenec/Malinová 4:1 (1:1)

Turňa, Spišiak, Šimiak, vlastný

Po ťažkej rozbiehačke v prvom zápase sme už podali lepší výkon, aj keď ten sa odzrkadlil gólmi najmä v 2. polčase, kedy sme jasne prevalcovali súpera a mohli sa tak tešiť na posledný krok, ktorý nám chýbal k 3. víťazstvu na turnaji v rade.

FINÁLE:

Tigers United - Inter Horná Ves 2:1 (0:0)

Turňa, Berec

Vysnívané finále sme nastúpili veľmi opatrne, dá sa povedať, že bolo cítiť na našich nohách nervozitu. Domáci tím bol lepší a mal viac z hry. Postupne sme hru vyrovnávali, no v druhom polčase sme inkasovali gól. Bolo cítiť, že sa čas kráti, no nevzdávali sme sa a Turňovi sa podarilo vyrovnať, čo nám vlialo do žíl novú krv a nervozita prišla na nohy domácich, ktorí už priam prekliatím nazývajú ich neúspech vo finálových zápasoch tohto turnaja, keď sa tam už dopracovali myslím 5.krát. Vyvrcholenie zápasu a celého turnaja prišlo 10 sekúnd pred koncom zápasu, keď Turňa svojou agresivitou a dravosťou napádal rozohrávku súpera, získal loptu, prihral Berecovi, ktorý bez rozpakov vymietol krížnou strelou šibenicu Hornej Vsi a vypukla v nás radosť. Domáci sa už nedostali ani k rozohrávke a ostali im oči pre plač.

 VÍŤAZNÝ  TÍM

Zostava: Václavík, Spišiak, Turňa, Baranyai, Šimiak, Filadelfi, Širka, Berec, Necpal

Najlepšieho brankára si odniesol náš brankár Roman Filadelfi za super výkony a za 0 inkasovaných gólov v základnej skupine.

Putovný pohár je hrdo vystavený s 3 štítkami Tigers United v Riečanskej krčme Corgoň Pub.

Úspešné 3 ročníky v podaní týchto hráčov:

O turnaji napísali:

Finálové prekliatie Hornej Vsi pokračuje, titul získali opäť Tigre (výsledky)

Po tretíkrát v rade sa celoslovenský futsalový turnaj FAŠIANG CUP podarilo ovládnuť tímu Tigers United. Banskobystričania tak putovnú trofej získali natrvalo.

13. feb 2017 o 9:08 Ivan Mriška

SKALKA. Tigre vo finále opäť pokorili tím Inter Horná Ves, ktorý z ôsmich ročníkov skončil na druhej priečke šesťkrát. Tretia a štvrtá pozícia patrili prekvapeniam turnaja, mužstvu NG-Team Pravenec/Malinová respektíve kádru Chlapčiská.

Gól v poslednej sekunde

Finálový duel bol poriadne napínavý. Interisti vyhrávali po nádhernom góle Kubíka 1:0, no o svoje vedenie prišli, aby titul pre futsalistov spod Urpína zariadil v poslednej sekunde Berec. Stretnutie o bronz vyznelo jasne v prospech tímu z hornej Nitry, ktorý rozobral Chlapčiská v pomere 7:0.

„Sami sme zostali prekvapení, že sa nám to opäť podarilo. Mali sme však aj šťastie, v štvrťfinále sme vyhrali na penalty a potom vo finále sme rozhodli v hodine dvanástej. Naplnilo sa, že Horná Ves zrejme nemá súdené vyhrať tento zaujímavý turnaj. Prajem im, aby túto smolu raz prelomila,“ krátko po odovzdávaní cien povedal kapitán víťazného tímu Ivan Širka, ktorý neskrýval veľkú radosť. „Splnil sa nám sen a putovný pohár zostane navždy vo vitríne našej obľúbenej krčmy. Musím však povedať, že sme vyhrali vďaka dobrému kolektívu, ktorý je základom všetkého.“

Podpora od ligových hráčov

Fašiang CUP po prvýkrát podporili aj ligoví futbalisti. Milan Škriniar z talianskej Sampdorie Janov venoval najlepšiemu kanonierovi turnaja svoj dres.

„Som veľmi šťastný, že po minuloročnom sklamaní sa nám podarilo dostať medzi najlepších. Korunu kráľa strelcov si veľmi vážim, určite by som však na ňu nesiahol bez pomoci skvelých spoluhráčov,“ povedal strelec pätnástich gólov, Róbert Lalúch.

Najlepším gólmanom sa stal strážca víťazných žrdí Roman Filadelfi, ktorý svojich súperov dostával do zúfalstva. Najmä vo finálovom zápase predviedol niekoľko doslova neuveriteľných zákrokov.

Za najlepšieho hráča vyhlásili organizátori Denisa Urgelu z Hornej Vsi. Zaujímavosťou je, že vyhral reklamné veci a dres od svojho menovca Ľubomíra Urgelu, ktorý hráva v českom Baníku Ostrava.

„Túto cenu si veľmi vážim. Vymenil by som ju však za prvé miesto, ktoré nám zas ušlo o vlások. Je to priam neuveriteľné, obrovská smola. Aj taký je však šport a o rok sa toto finálové prekliatie pokúsime prekonať opäť,“ povedal najlepší hráč Fašiang CUPu 2017, ktorý predviedol na palubovke veľký prehľad a bol jedným z hlavných strojcov úspechu svojho mužstva.

Najlepším strelcom sa stal Róbert Lalúch. Vyhral dres hráča Sampdorie Janov, Milana Škriniara.

Bez sponzorov by to nešlo

Po prvýkrát sa odovzdávala aj cena fair-play. Túto novinku vymysleli rozhodcovia, ktorí ocenili mužstvo Driapačov. Turnaj s prehľadom viedli Jaroslav Osvald, Martin Tapfer, Maroš Barboriak starší a Maroš Barboriak mladší.

„Ďakujeme hráčom, divákov a predovšetkým sponzorom, bez ktorých by sa nám túto akciu podarilo zorganizovať len veľmi ťažko. Veľmi si vážime, že aj v takejto ťažkej dobe sa nájdu dobrí ľudia, ktorí podporia športové podujatie,“ vo svojom príhovore uviedol na záver FAŠIANG CUPu 2017 Peter Širáň, jeden z organizátorov turnaja.

SKUPINA A

Hyeny Kremnica, AC Hradec Banská Bystrica, FC Sokolíci Žarnovica, Doublestar team Žiar nad Hronom, Chlapčiská

Hyeny Kremnica – AC Hradec Banská Bystrica 1:0

Gól: Chladný

FC Sokolíci Žarnovica – Doublestar team Žiar nad Hronom 1:3

Góly: Víglaský – Blaho 2, Žiak

Hyeny Kremnica – Chlapčiská 1:0

Gól: Ziman

AC Hradec Banská Bystrica – FC Sokolíci Žarnovica 2:3

Góly: Cibuľka, Kostúr – Binda, Víglaský, Izák

Doublestar team Žiar nad Hronom – Chlapčiská 0:1

Gól: Ceplák

Hyeny Kremnica – FC Sokolíci Žarnovica 1:1

Góly: Kapšo - Víglaský

AC Hradec Banská Bystrica – Doublestar team Žiar nad Hronom 1:5

Góly: Debnár, F. Páleník, Bien, Beňo, Rapčan, Rozemberg

FC Sokolíci Žarnovica – Chlapčiská 1:4

Góly: Binda - J. Tatár 2, Rišňovský, Karásek

Hyeny Kremnica – Doublestar team Žiar nad Hronom 1:1

Góly: Hovorič, D. Beňo

AC Hradec Banská Bystrica – Chlapčiská 0:4

Góly: Rišňovský 3, Karásek

1. Chlapčiská 4 3 0 1 9:2 9

2. Hyeny 4 2 2 0 4:2 8

3. Doublestar team 4 2 1 1 9:4 7

4. FC Sokolíci 4 1 1 2 6:10 4

5. Hradec BB 4 0 0 4 3:13 0

SKUPINA B

Inter Horná Ves, Lesná Zver Trnava, FC Trezor Prievidza, Divočáci, Sršne

Inter Horná Ves – Lesná Zver Trnava 3:2

Góly: D. Urgela 2, Hric - Boldiš, Cibulka

FC Trezor Prievidza – Divočáci 3:2

Góly: Kamdem 2, Matuškovič - Kádaši, Bielik

Inter Horná Ves – Sršne 3:1

Góly: A. Širáň 2, Sekereš - Hrmo

Lesná Zver Trnava – FC Trezor Prievidza 0:0

Divočáci – Sršne 1:4

Góly: Kádaši – Goral 2, Hrmo, J. Páleník

Inter Horná Ves – FC Trezor Prievidza 2:2

Góly: Kubík, Hric – Matuškovič, Kamdem

Lesná Zver Trnava – Divočáci 3:3

Góly: Šimlovič, Folvarský, Boldiš – Lachký 2, Bielik

FC Trezor Prievidza – Sršne 2:2

Góly: Kramár, Matuškovič – Hrmo 2

Inter Horná Ves – Divočáci 6:1

Góly: A. Širáň 3, B. Neuschl 2, Sekereš - Mucha

Lesná Zver Trnava – Sršne 2:3

Góly: Boldiš, Šimlovič - Žňava 2, Hrmo

1. Horná Ves 4 3 1 0 14:6 10

2. Sršne 4 2 1 1 10:8 7

3. FC Trezor 4 1 3 0 7:6 6

4. Trnava 4 0 2 2 7:9 2

5. Divočáci 4 0 1 3 7:16 1

SKUPINA C

Stepné kozy Žilina, Internacionáli Nová Baňa, Tigers Utd., Driapači, Akadémia Policajného zboru

Stepné kozy Žilina – Internacionáli Nová Baňa 1:3

Góly: Nový – Bartoš, Frim, Úškrt

Tigers Utd. – Driapači 1:0

Gól: Necpal

Stepné kozy Žilina – Akadémia Policajného zboru 0:1

Gól: Šagát

Internacionáli Nová Baňa – Tigers Utd. 0:4

Góly: Šimiak 2, Turňa, Václavík

Driapači – Akadémia Policajného zboru 3:1

Góly: Drexler 2, Košarník, Šagát

Stepné kozy Žilina – Tigers Utd. 0:6

Góly: Václavík 2, Spišiak 2, Turňa, Berec

Internacionáli Nová Baňa – Driapači 1:2

Góly: Frim – Lupták, Drexler

Tigers Utd. – Akadémia Policajného zboru 6:0

Góly: Šimiak 2, Václavík 2, Baranyai, Turňa

Stepné kozy Žilina – Driapači 0:1

Gól: Gregáň

Internacionáli Nová Baňa – Akadémia Policajného zboru 5:1

Góly: Frim, Bartoš, Búry, Úškrt, Polc - Šagát

1. Tigers Utd. 4 4 0 0 17:0 12

2. Driapači 4 3 0 1 6:3 9

3. Nová Baňa 4 2 0 2 9:8 6

4. APZ 4 1 0 3 3:14 3

5. Žilina 0 0 4 1:11 0

SKUPINA D

KERAM Lučenec, Pema & S PUB, Koma, Galacticos, NG-Team Pravenec/Malinová

KERAM Lučenec – Pema & S PUB 1:6

Góly: Šulek – Matonok 2, Záhorec 2, Dobrota, Rafaelis

Koma – Galacticos 1:4

Góly: Kapusta – Greško 3, Tužinský

KERAM Lučenec – NG-Team Pravenec/Malinová 3:1

Góly: Šulek 3 - Stiffel

Pema & S PUB – Koma 2:2

Góly: Bodor, Hanus – Selecký, Sedliak

Galacticos – NG-Team Pravenec/Malinová 1:3

Góly: Greško – Lalúch 3

KERAM Lučenec – Koma 2:1

Góly: Becányi, Šulek - Kapusta

Pema & S PUB – Galacticos 1:7

Góly: Dobrota – Greško 5, Považanec, Zmajkovič

Koma – NG-Team Pravenec/Malinová 2:3

Góly: Kapusta 2 – Lalúch, Stiffel, Filkorn

KERAM Lučenec – Galacticos 2:2

Góly: Šulek 2 – Greško, Kalavský

Pema & S PUB – NG-Team Pravenec/Malinová 1:5

Góly: Rafaelis – Lalúch 3, Filkorn 2

1.NG-Team 4 3 0 1 12:7 9

2. Galacticos 4 2 1 1 14:7 7

3. Lučenec 4 2 1 1 8:10 7

4. Pema & S PUB 4 1 1 2 10:15 4

5. Koma 4 0 1 3 6:11 1

OSEMFINÁLE

Driapači – KERAM Lučenec 8:1 (4:1)

Góly: Budinský 4, Košarník, Drexler, Beňadik, Cibula - Varga

Galacticos – Internacionáli Nová Baňa 5:1 (3:0)

Góly: Greško 2, Tužinský 2, Považanec – Hudec

Sršne – Doublestar team Žiar nad Hronom 2:0 (0:0)

Góly: J. Páleník, Goral

Hyeny Kremnica – FC Trezor Prievidza 0:4 (0:3)

Góly: Richter, Mokrý, Šorman, Kollár

ŠTVRŤFINÁLE

Chlapčiská – Driapači 1:0pk (0:0)

Inter Horná Ves – Galacticos 4:3pk (2:0)

Góly: Urgela, B. Neuschl, Hric – Greško 2, Kalavský

Tigers Utd. – Sršne 2:1pk (0:0)

Góly: Václavík – Goral

NG-Team Pravenec/Malinová – FC Trezor Prievidza 6:0 (3:0)

Góly: Lalúch 3, Filkorn, Jánoška, Stiffel

SEMIFINÁLE

Chlapčiská – Inter Horná Ves 0:1pk (0:0)

Tigers Utd. – NG-Team Pravenec/Malinová 4:1 (1:1)

Góly: Turňa, Spišiak, Šimiak, vlastný – Lalúch

O 3. MIESTO

Chlapčiská – NG-Team Pravenec/Malinová 0:7 (0:3)

Góly: Lalúch 4, Filkorn, vlastný, Mikula

FINÁLE

Inter Horná Ves – Tigers Utd. 1:2 (0:0)

Góly: Kubík – Turňa, Berec

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Roman Filadelfi (Tigers United)

Najlepší hráč: Denis Urgela (Inter Horná Ves)

Najlepší strelec: Róbert Lalúch (NG-Team Pravenec/Malinová) – 15 gólov

Konečné poradie:

1. Tigers Utd.

2. Inter Horná Ves

3. NG-Team Pravenec/Malinová

4. Chlapčiská

5. Driapači

6. Galaktikos

7. Sršne

8. FC Trezor Prievidza

9. Hyeny Kremnica

10. Doublestar team

11. KERAM Lučenec

12. Internacionáli Nová Baňa

13. FC Sokolíci

14. Pema & S PUB

15. Akadémia Policajného zboru

16. Lesná Zver Trnava

17. Koma

18. Divočáci

19. AC Hradec Banská Bystrica

20. Stepné kozy Žilina

Víťazi ročníkov:

2010 – No Fear Bystricoviny
2011 – ŠK Stará Kremnička
2012 – All Stars
2013 – Legionári
2014 – Internacionáli Nová Baňa
2015 – Tigers United
2016 Tigers United
2017 Tigers United

ODKAZ:

https://myziar.sme.sk/c/20457652/finalove-prekliatie-hornej-vsi-pokracuje-titul-ziskali-opat-tigre-foto-vysledky.html#ixzz57qZ6dWvP