Florián - TIGERS UNITED 4:6 (3:4)

27.04.2013 19:00

Do zápasu sme išli s povinnosťou získať 3 body s posledným tímom tabuľky. Úvod nám vyšiel veľmi dobre, keď už v 4. minúte sme vyhrávali 2:0. Už o necelé 2 minúty sme inkasovali na 2:1 po dlhej lopte na nabiehajúceho nepokrytého útočníka. Vyrovnávajúci gól prišiel po rýchlom protiútoku, keď vybojovanú loptu sme hneď stratili a v prečíslení súper skóroval. V zápätí sme takmer inkasovali 3. gól, no súper netrafil odkrytú bránu. Po prevzatí iniciatívy a pár náznakov šancí sa presadil strelou zo stredu šestky Václavík a znovu sme boli vo vedení. No znovu prišlo vyrovnanie, tentokrát po našom nedôraznom bránené, keď strielajúci hráč si zbehol bez povšimnutia za chrbty obrancov a presnou strelou k tyči skóroval. V týchto chvíľach sa hrala vyrovnaná partia, viac šancí sme si však vypracovali my. Vedenie do polčasu nám zabezpečil Václavík z priameho kopu prešibanou strelou po zemi, ktorá sa od vzdialenej tyči odrazila do brány.

Úvod druhého polčasu bol znovu v našej réžii, z viacero šancí sme využili však len dve. Najprv to bola krásna akcia na jeden dotyk, ktorú zakončil Václavík a zavŕšil tak hetrik, neskôr o minútu tiež po rýchlej akcii prestrelil brankára z uhla Spišiak. Kuriózny moment prišiel, keď najprv sme rýchlym rozohratím štandardky na hranici šestky nezakončili veľkú šancu a po následnom vyhodení brnakárom na opačnej strane sme si vsietili vlastný gól, keď prihrávku od obrancu nečakal náš gólman. Zápas nemilo poznačilo zranenie protihráča, ktorý nezavinene v súboji zle doskočil a privodil si výron členka. V zápase sme mali viac vyložených šancí ako súper a zaslúžene sme vyhrali, aj keď len rozdielom dvoch gólov.

Góly: Václavík 3, Spišiak 2, Širka

Nehrali: Baranyai, Poliak