Nočný turnaj (NIKE) + Urpiner Cup (KIA)  20. 8. 2011

20. 8. 2011 sme sa zúčastnili hneď dvoch turnajov. Na nočnom turnaji nám v 2 zápasoch pomohol Maťo Považanec, Lukáš Babušák v bráne. Nočný turnaj sme nezvládli tak, ako sme očakávali, ale určite sa prejavila aj únava z ťažkého dňa, keď sme odohrali na Urpiner Cupe náročné stretnutia v horúcom počasí.

Nočný turnaj sme skončili krok od semifinále, keď proti tímu Tornádo nám stačila remíza, no prehrali sme 1:3. Turnaj nakoniec vyhral tím Bežný Štandard.

Urpiner Cup sme sa ukázali v lepšom svetle a odniesli si pohár za 3. miesto.

Na MUMF napísali:

Putovný pohár Urpiner Cup-u v rukách MIBA Capanegry

Autor: admin Vytvorený dňa 21. 8. 2011

V sobotu 20. augusta sa uskutočnil v KIA aréne už štvrtý ročník URPINER CUP-u, za účasti 12 mužstiev. Po zápasoch v skupinách postupovalo 8 najlepších tímov do štvrťfinále, kde boli úspešnejšie tímy MIBA Capanegra, Sršne, Tigers United a Hi-Fi. V semifinálových dueloch si MIBA poradila s Tigersom a Sršne s Hi-Fi. V stretnutí o konečné 3. miesto boli úspešnejší hráči Tigers-u a z turnaja si odniesli pohár za tretie miesto. Vo finále sa stretli dva najlepšie tímy na turnaji (podľa tabuľky po skupinách), víťaza určili až pokutové kopy, po ktorých boli šťastnejší hráči MIBA Capanegry.

Výsledky turnaja

Skupina A

V skupine A si suverénne počínal obhajca turnaja MIBA Capanegra, ktorá vyhrala všetky zápasy, HIFI s dvomi víťazstvami skončilo druhé a Celebrities s jednou výhrou nad FD Mančaft skončili tretie.

Skupina B

V skupine "smrti" si chalani z Brezna Sršne tromi víťazstvami zabezpečili prvé miesto v skupine. Druhý skončili Tigri, tretí Kotalští orli a posledný minuloročný finalista Bambučiho Team.

Skupina C

V poslednej skupine o prvenstve rozhodovalo skóre, pretože Tami a Atletico po dvoch výhrach a vzájomnej remíze mali rovnaký počet bodov. Druhý menovaný obsadil prvé miesto, Tami druhé, tretie skončilo mužstvo Doka Drevo po víťazstve nad Salve.

MIBA Capanegra – Kotalští orli 3:2

V prvom štvrťfinále sa stretol najlepší tím po základnej časti s 8. v poradí. MIBA postupne zvyšovala náskok, až na 3:0, avšak hráčom Kotalštích orlov sa podarilo znížiť na rozdiel gólu, ale už nedokázali do konca zápasu vyrovnať.

Sršne – FC Salve 5:0

Druhé najlepšie mužstvo po skupinových zápasoch Sršne BR nenechalo nič na náhodu a bez problémov si poradilo so svojim súperom.

Atletico – Tigers United 1:2

Tretí štvrťfinálový duel bol najvyrovnanejším. Krátko pred koncom Tigri vyhrávali najtesnejším rozdielom, Atletico si vypracovalo niekoľko vyložených šancí, ale futbalové šťastie stálo pri hráčoch Tigers United, a tak sa mohli tešiť z postupu do semifinále.

2. MK Tami – HIFI 3:7

V poslednom zápase sa zrodilo prekvapenie. Favorit zápasu Tami nedokázal držať krok so svojim súperom a prehral rozdielom štyroch gólov.

Semifinále

MIBA Capanegra – Tigers United 4:1

V úvode MIBA vsietila prvý gól stretnutia, o pár minút neskôr Tigri vyrovnali. Od tej chvíle favorit stretnutia MIBA dominoval na ihrisku a svojho súpera zdolal rozdielom troch gólov.

Sršne – HIFI 6:0

Sršne aj v tomto zápase neinkasovali a navyše svojmu súperovi nadelili poltucet gólov.

Zápas o 3. miesto

Tigers United – HIFI 3:0

Tigri si vybojovali víťazstvom nad svojim súperom bronzovú priečku na turnaji.

Finále

MIBA Capanegra – Sršne BR 2:2 (na penalty 3:2)

V úvode MIBA zatlačila Sršne na svoju polovicu, vypracovala si niekoľko streleckých pozícii, avšak bez výsledku. Sršne čakali na svoju príležitosť, ktorá prišla v 6. minúte, keď sa strelecky presadil A. Podstavek, 0:1. O pár minút neskôr Sršne využili svoj protiútok a stanovili polčasový výsledok na 0:2. V druhom polčase začali hráči MIBA aktívne, čo pramenilo k zníženiu gólom M. Čiefa. O pár minút neskôr Sršne zahodili gólovú šancu, ktorá bola v zápase zlomová. Po faule na M. Giertla a premenení penalty, M. Čief svojim druhým gólov vo finále vyrovnal. Do konca riadneho hracieho času sa už nič neudialo. O víťazovi turnaja museli rozhodnúť penalty. Hneď v prvej sérii A. Podstavek (Sršne) nepremenil kop z hranice šestky. Ostatní exekútori premenili svoje penalty a MIBA Capanegra sa mohla tešiť z tretieho celkového víťazstva Urpiner Cup-u v rade.

Video z finále:  ODKAZ