Turnaj Bystrica24 15.1.2012

Náš aktívny prístup k futbalu nezaostal ani tento víkend, keď konkrétne v nedeľu sme sa zúčastnili turnaja usporiadaného na Štiavničkách.

Vylosovanie skupín bolo pre nás celkom priaznivé, keď sme sa vyhli MIBE, či Trendu z extraligy a dopriali sme si zápas s našimi rivalmi "Mulťákmi".

Odohrali sme plný počet možných zápasov, čím sme naplnili ciel, škoda, že nie s úspešnejším koncom. Prekvapením je konečný víťaz turnaja, keď Mamut porazil po remíze 1:1 MIBU vo finále na pokutové kopy. Je však nutné dodať, že Mamut prišiel s výborným výberom a v bráne s oporou brankára z Dukly - Ďurčom.

Zápasy v skupine:

Tigers United - Mamut 0:4 (0:2)

Prvý zápas sme nezvládli, inkasovali sme niektoré zbytočné góly, na ktoré sme za tak krátky čas nedokázali reagovať, pri snahe vyrovnať a hrať dopredu sme utrpeli jednoznačnú prehru o 4 góly.

Tigers United - Torpédo Stavbár 4:0

Do tohto zápasu sme šli s odhodlaním ukázať, že vieme hrať aj na lepšie tímy, čo sa nám podarilo oduševneným výkonom a pozorným bránením. Zúžitkovali sme šance, využili protiútoky a tak sme sa mohli tešiť z jednoznačného víťazstva nad 2. tímom Extraligy v pomere 4:0.

Tigers United - Multivitamín FC 6:1 (2:0)

Posledný zápas skupiny sme hrali "už len" o účasť v zápase o 3. miesto. Postačujúca nám bola remíza, no nič sme nenechali na náhodu. Polčasový výsledok 2:0 zdramatizovali Mulťáci na začiatku druhého polčasu znížením na 2:1, no potom sme dominovali v hre a hlavne v strieľaní gólov, čo sa pretavilo do vysokého víťazstva 6:1.

Zápas o 3. miesto:

Tigers United - Trend 0:3 (0:0)

Ďalší extraligista, ktorý nám skrížil cestu, nám už nedovoli zasadiť víťazný úder. Po remízovom polčase, kde mal však Trend viac z hry, sme sa sústredili na defenzívu a prípadné rýchle protiútoky. To však bolo málo na dosiahnutie gólu a po inkasovaní 3 gólov bolo o víťazovi rozhodnuté.

Aj napriek 4.miestu sme z turnaja odišli so vstýčenými hlavami a s novými skúsenosťami.

Naša zostava:

Majer, Širka, Václavík, P. Petrán

Skubinčan, Baranyai, Veselovský, Spišiak

Hronský

 

Bystrica24 napísala:

Mamuti víťazmi Bystrica24 Cup PSS

Bystrica24.sk v spolupráci so spoločnosťou BCF a generálnym partnerom Prvou stavebnou sporiteľnou zorganizovali v nedeľu 15. januára zaujímavú akciu. Turnaj v halovom futbale, ktorého sa zúčastnilo 8 tímov z Banskej Bystrice a okolia. Víťazom sa stal tím Mamut, ktorý si poradil s futbalistami MIBA Capanegra až po penaltovom rozstrele a zvíťazil tak 4:3.
Skupina A:
V skupine A extraligová MIBA Capanegra zvíťazila vo všetkých troch zápasoch a obsadila prvé miesto v skupine, ktoré jej zaručilo účasť vo finále turnaja. Na druhom mieste po dvoch výhrach a jednej prehre skončil Trend. V zápase o tretie miesto v skupine zvíťazilo BCF so Spartou 2:0.
MIBA Capanegra - Sparta BB 3:1
BCF – Trend 0:1
MIBA Capanegra – BCF 5:1
Sparta BB – Trend 1:2
MIBA Capanegra – Trend 5:2
Sparta BB – BCF 0:2

Skupina B:
V skupine B extraligové Torpédo dokázalo zvíťaziť len v jednom zápase a úlohu favorita nepotvrdilo. Mamut po dvoch výhrach a jednej remíze vyhral skupinu a vybojoval si účasť vo finále. Treťoligový Tigers po dvoch výhrach obsadil druhé miesto, ktoré mu zaručilo zápas o 3. miesto na turnaji. Multivitamín získal bod v zápase s Mamutom.
Torpédo – Multivitamín 1:0
T. United – Mamut 0:4
Torpédo – T. United 0:4
Multivitamín – Mamut 4:4
Torpédo – Mamut 0:3
Multivitamín – T. United 1:6

Zápas o 3.miesto:
T. United – Trend 0:3
V zápase o 3. miesto si na palubovke zmerali sily extraligový Trend a líder 3. ligy MúMF Tigers United. Počas celého stretnutia mali viac z hry futbalisti Trendu. V prvej polovici stretnutia obidve mužstvá nevyužili svoje príležitosti. Úvodný gól padol až v druhej polovici zápasu, keď po rýchlej akcii Janík do odkrytej brány súpera strelil úvodný gól stretnutia. O pár minút neskôr po podobnej akcii Sanitra zvýšil na 2:0. V záverečných minútach najlepší hráč turnaja Balon ml. upravil zápasové skóre na 3:0.

Finále:
MIBA Capanegra – Mamut 1:1 (na penalty 3:4)
Od začiatku zápasu sa hral opatrný futbal. V prvej polovici MIBA párkrát pohrozila brankárovi Mamuta, ktorý vo všetkých stretnutiach predvádzal kvalitné výkony a získal cenu za najlepšieho brankára turnaja. V druhej polovici zápasu Bačík prekvapil Filadelfiho strelou z bránkovej čiary a Mamut sa ujal vedenia. Dve minúty pred koncom mala MIBA možnosť penalty, ktorú Čief využil - 1:1. O víťazovi musel rozhodnúť penaltový rozstrel, v ktorom boli úspešnejší hráči Mamuta a mohli sa tak tešiť z celkového víťazstva na turnaji a postupu na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 17. marca v ŠH na Štiavničkách v Banskej Bystrici.
Individuálne ocenenia:
Najlepší hráč: Daniel Balon ml. (Trend)
Najlepší strelec: Tomáš Pažout – 7 (Mamut)
Najlepší brankár: Ján Ďurčo (Mamut)

Konečné umiestnenia:
1. Mamut
2. MIBA Capanegra
3. Trend
4. Tigers United
5. BCF
6. Torpédo Stavbár
7. Multivitamín
8. Sparta BB

Zdroj:

https://www.bystrica24.sk/clanky?extend.124101_Mamuti-vitazmi-Bystrica24-Cup-PSS

Diskusná téma: Turnaj Bystrica24 15.1.2012

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok