Európsky pohár 27.6.2015

Za účasti 30 tímov sme absolvovali turnaj na Štiavničkách, kde sa hralo na umelej tráve a obsadili sme konečné 15. miesto. Počas zápasov v základnej časti sme doplácali najmä na nepremieňanie šancí a protiútoky súperov. Namiesto 6 získaných bodov ich kľudne mohlo byť aj 9 a s úplne iným žrebom do vyraďovacích bojov sme mohli dosiahnuť lepšie celkové umiestnenie.

Zostava tímu: Gosiorovský - Širka, Skubinčan, R. Kútik, Václavík, Spišiak, Šimiak

Základná časť:

Tigers United - Merenges 1:6

Tigers United - Bratislava 4:1

Tigers United - Prima Team 7:3

Tigers United - Košice juniori 4:5

Najviac nás zrejme mrzí posledný zápas, keď sme za stavu 4:4 mali obrovskú príležitosť na 5:4, no nakoniec z toho bol odkop od brány a z následného protiútoku sme inkasovali na 4:5 chvíľu pred koncom.

Baráž o osemfinále:

Tigers United - Moravčík Fight Team 5:4

Zápas ako na hojdačke sme nakoniec dotiahli do víťazného konca, keď sme tesne pred koncom peknou kombináciou rozhodli o postupe.

Osemfinále:

Tigers United - Dudince 2:7

V osemfinále sme narazili na tím umiestnený po základnej časti na 2. mieste, čo naznačovalo jeho kvalitu. Nakoniec to aj potvrdil, keď sme s ním dokázali držať krok len v prvých minútach. Po našich vyrovnávajúcich góloch na 1:1, potom aj na 2:2 sme vždy inkasovali rýchly gól do 10 sekúnd po ich rozohrávke, čo na psychike určite nepridalo. Následne už v zápase dominovali Dudince a zaslúžene vyhrali.

 

Víťaz Európskeho pohára 2015