Zimná liga 2014/2015

Tento ročník zimnej ligy hrá 25 účastníkov, my medzi nimi nechýbame. Tento rok je zmena oproti predchádzajúcim sezónam, keď sú 2 výkonostné skupiny. My sme zaradení v ťažkej A skupine, čiže o každý bod budeme musieť ťažko bojovať.

Bližšie info o zimenj lige na oficiálnej stránke:

https://zimnaliga.webnode.sk/

Zostava: Hronský - Skubinčan, Širka, Baranyai, Hríbik, Václavík, Šimiak, Nesteš, Spišiak, Necpal (CP Riečka), Náčin (CP Riečka)

1. kolo

Exel - Tigers United  5:8 (1:4)

Zostava, s ktorou sme nastúpili naznačovala, že v prípade bodovania by sme boli veľmi radi. Do zápasu sme vstúpili dobre, keď sme vsietili rýchly gól. Následne sme čelili drvivému tlaku, ktorý nakoniec Exel pretavil do vyrovnávajúceho gólu. Celý prvý polčas mal navrch Exel, my sme ťažili z vysokej efektivity a premenili sme väčšinu šancí, čo sa nám naskytli. V prvom polčase exceloval Hríbik, ktorý vsietil 4 góly. Druhý polčas sme mohli hrať uvoľnenejšie a spoliehať sa najmä na protiútoky, K štvorgólovému Hríbikovi sa pridal trojgólový Širka a po kombinácii pred brankárom s Náčinom z protiútoku pridal gól aj Baranyai. Pri pohodlnom náskoku sme začali hrať istejšie a viac s loptou na nohe. Posledné slovo patrilo hráčom Exelu, keď pred koncom strelili 2 góly a korigovali tak konečný výsledok. Veľkú zásluhu na víťazstve má aj náš brankár, ktorý si poriadne zachytal, a veľakrát musel vytiahnuť aj reflexívne zákroky.

Zostava: Hronský - Širka, Baranyai, Hríbik, Náčin, Necpal

Góly: Hríbik 4, Širka 3, Baranyai

2. kolo

Tigers United - Sorry tréner  2:12 (1:7)

Prvé minúty proti niekoľko násobnému víťazovi zimnej ligy to vôbec nevyzeralo na vysoký debakel, no po inkasovaní 1. gólu to už začalo padať. Najprv pridal súper gól na 0:2, na čo sme ešte dokázali odpovedať Šimiakom, ktorý vniesol optimizmus pre nás znížením na 1:2 prudkou strelou ponad kľačiaceho brankára. Následne však prevzali skúsení hráči súpera iniciatívu a do polčasu nám stihli nasúkať ďalších 5 gólov, ku ktorým sme im pomohli aj my, keď sme pykali za zbytočné straty lôpt pri rozohrávke. Druhý polčas sme pokračovali v nevýraznom výkone, aj keď sme si vypracovali pár tutoviek, zostali nevyužité. Druhý gól nášho tímu opäť vsietil aktívny Šimiak peknou strelou z voleja pod brvno. V druhom polčase predviedol pekné zákroky náš brankár, keď sme nechávali súpera prečísliť našu obranu. Bolo už však neskoro a vysokú prehru sme nedokázali odvrátiť.

Zostava: Hronský - Širka, Baranyai, Hríbik, Václavík, Skubinčan, Šimiak, Nesteš, Náčin, Necpal

Góly: Šimiak 2

3. kolo

Simaček - Tigers United 13:1 (5:1)

Tento zápas by sme všetci najradšej vypustili z hlavy. Strelili sme jeden gól a to hneď prvý v zápase. To však bolo z našej strany všetko. Trápenie v zakončení nás prenasledovalo celý zápas, klincom bola zahodená šanca Hríbika, keď neatakovaný protihráčmi zakončoval do prázdnej brány, no lopta išla mimo. Bolo to však za rozhodnutého stavu. Súperovi vyšlo takmer všetko na čo siahol a do našej rezignovanej obrany sa im útočilo jedna radosť. Inkasovali sme viac gólov ako proti favoritovi zimnej ligy zápas pred tým.

Zostava: Hronský - Širka, Skubinčan, Nesteš, Baranyai, Hríbik, Šimiak

Gól: Baranyai

4. kolo

Tigers United - Unios horná 6:5 (1:2)

Proti prvému celku v tabuľke sme nastúpili vo veľmi úzkej zostave s jediným hráčom na striedanie, dokonca prvých 5 minút bez brankára. Gól sme však neinkasovali a my sme boli tí, ktorí otvorili skóre po peknej akcii, keď si Stano narazil s Wokom a trafil krížnou strelou pod brvno. Do konca polčasu sme však gól už nedali, aj keď príležitosti boli, no po 2 inkasovaných góloch sme prehrávali 1:2. Druhý polčas sa nám podarilo vyrovnať, no až do stavu 4:4 sme stále dobiehali jednogólové manko. Zvrat prišiel, keď na 5:4 využil ponúknutú penaltu Stano, ktorý si ju aj sám vybojoval, keď mu súper zozadu vypichol loptu. Tento výsledok už vyzeral pár minút pred koncom nádejne, no prišiel vyrovnávajúci gól a vtedy by sa zrejme každý z nás uspokojil aj s remízou. Neuspokojil sa s tým však Stano s Náčinom, keď pomedzi hráčov Stano naservíroval pred osamoteného brankára loptu Náčinovi a ten už nemal problém prekonať brankára. Posledné minútky sme boli pod veľkým tlakom, no gól sme už neinkasovali. Výsledok 6:5 je možno nespravodlivý, ale ukázalo sa, že proti Uniosu sa nám darí, najmä v zimnej lige. Všetci naši hráči podali bojovný výkon a mleli z posledných síl. V zápase zaujal najmä Václavík, ktorý 5 gólmi a 1 asistenciou rozhodol o osude stretnutia. Zaujímavosťou je aj fakt, že na všetkých 5 gólov mu asistoval Širka.

Zostava: Hronský - Širka, Skubinčan, Václavík, Náčin, Necpal

Góly: Václavík 5, Náčin

5. kolo

FC Tajov - Tigers United 5:6 (3:2)

Po poslednom zápase, kedy sme ukradli 3 body Uniosu, ktorý mal plný počet bodov sa nám taký istý husársky kúsok podaril proti Tajovu, ktorý mal 4 výhry. Výsledok sa nerodil ľahko, keď väčšinu zápasu sme dobiehali náskok súpera. Začiatok zápasu sme zachytili v dobrom tempe, no väčšinou sme netrafili odkrytú bránu alebo opečiatkovali konštrukciu brány. Gól sme nakoniec vsietili ako prvý, no potom sa do zápasu dostali hráči Tajova a otáčali skóre. Šance sa striedali na obidvoch stranách, s miernou prevahou pre Tajov, čo pretavili nakoniec aj do dvojgólového vedenia na 5:3. To už cca 10 minút pred koncom s nami nevyzeralo dobre, no opak bol pravdou. Zápas sme opäť zdramatizovali, keď sme znížili na 5:4. Vyrovnávajúci gól asi 5 minút pred koncom priniesla Baryho aktivita a klinec do truhly zabil Necpal, ktorý 3 minúty pred koncom využil náš chvíľkový tlak a po peknej akcii vsietil gól na 6:5 zo stredu šestky.

Zostava: Hronský - Širka, Necpal, Baranyai, Skubinčan, Václavík, Šimiak, Spišiak, Náčin

Góly: Necpal 2, Baranyai, Spišiak, Šimiak, Skubinčan

6. kolo

Tigers United - Brusno kúpele 3:4 (1:3)

Už proti nášmu tradičnému súperovi v zimnej lige sme opäť ťahali za kratší koniec. To, že súper prišiel proti nám takmer v kompletnej zostave, ani netreba pripomínať (už sme si zvykli, a to pri väčšine súperov). Veľmi rozpačitý začiatok z našej strany, keď to vyzeralo, že sa bojíme už pred zápasom, vyústil do rýchlych 2 gólov Brusna. Postupne sme hru vyrovnali, no potom znovu udrelo Brusno gólom na 0:3. Nám sa podarilo korigovať ešte do polčasu vďaka vysokému napádaniu obrancu a brakára súpera, keď po aktivite Spišiaka zúčitkoval šancu pred odkrytou bránou Širka. Druhý polčas sa hromadili šance najmä pred našou bránou, no výborné zákroky Miša v bráne, či nedôrazné zakončenia s nádychom posmechu zostali nepremenené, až na jedno zakončenie, ktoré znamenalo vedenai Brusna o 3 góly. Miestami to bola už aj exhibícia Brusna a kľudne sme mohli prehrať vysokým rozdielom, no nakoniec nepremenenie šancí mohli ľutovať. Posledné minúty zápasu boli viac v našej réžii, keď znovu aktivita dvojice Širka - Spišiak priniesla gól, ktorý popri brankárovi poslal do siete druhý menovaný. Drámu ešte priniesol znenazdajky gól Baryho, no viac šancí sme už v zápase nedokázali zúžitkovať a museli sme sa opäť pokloniť tomuto súperovi.

Zostava: Hronský - Širka, Baranyai, Necpal, Náčin, Spišiak, Hríbik, Šimiak

Góly: Širka, Baranyai, Spišiak

7. kolo

Tigers United - Celé zle 4:4 (2:3)

V náročnom zápase proti mladému tímu sme od začiatku dobiehali výsledok, dvakrát sa nám to podarilo po strácaní 1 gólu, keď sme vyrovnávali na 1:1 a na 2:2, oba góly strielal utešenými strelami Václavík. Polčas sme však už po niekoľkýkrát za sebou prehrávali - tentokrát 2:3 po chybe Širku, ktorý zlou rozohrávkou na polovici ihriska dostal súpera do prečíslenia. Naše zlé prvé polčasy zrejme svedčia o zlej rozcvičke (prípadne o dobrej psychike, či kondícii a dobiehaní súpera v 2. polčase :) ). Druhý polčas sme sa opäť snažili vyrovnať, no gól neprichádzal, naopak sa zrodila akcia súpera, ktorá skončila v našej bráne. Päť minút do konca zápasu sme chceli urobiť zázrak, čo sme vzhľadom na naše trápenie inak nazvať ani nemohli. Po dobrom napádaní obrany v rohu ihriska sa lopta odrazila pred bránu a strelou z prvej prekonal Širka bezmocného brankára. Vytúžený vyrovnávajúci gól vsietil Spišiak, keď po manévrovaní pred šestkou sa nakoniec dostal k zakončeniu a strelou po zemi k tyči prekonal brankára aj zaskakujúceho bezmocného obrancu. Záver zápasu mohol priniesť dokonalý obrat, no v prečíslení 3 na 2 sme neuspeli ani na dvakrát. Posledné sekundy sa do brejku ešte valili hráči súpera, no ako náhle prekročili polovicu ihriska, rozhodca odpískal na naše šťastie koniec zápasu.

Zostava: Hronský - Širka, Skubinčan, Necpal, Náčin, Spišiak, Hríbik, Václavík

Góly: Václavík 2, Širka, Spišiak

8. kolo

Tigers United - Tipéri 2:1 (0:1)

Proti tímu bojujúcemu o postup, avšak s dobrým kádrom, keď niektorí hráči majú skúsenosti aj z Openligy, sme nastúpili v užšej zostave, čo sa prejavilo aj na pošte gólov. Zamerali sme sa viac na defenzívu, no ako už je zvykom v posledných zápasoch, opäť sme prehrali prvý polčas. Vyrovnanie prišlo až v druhom polčase, keď sme prinútili k chybe obranu hostí a svoju šancu premenil pred brankárom Šimiak. O pár minút to bolo ešte veselšie, keď Hríbik pri čiare podržal loptu, a tiesnený obrancom asi z 10 metrov vypálil krížnu strelu pod vinkel, brankár ostal len štatistom. Záver zápasu sme už len tŕpli, keď Tipéri hrali s piatimi hráčmi a vypracovali si aj pár nebezpečných pozícií, no ak už trafili bránu, stál tam pripravený Mišo, ktorý za chrbát už viac gólov nepustil. Mohli sme ešte prekvapiť strelou do opustenej brány, no z odkopov sa nám ju nepodarilo trafiť.

Zostava: Hronský - Širka, Skubinčan, Necpal, Náčin, Šimiak, Hríbik

Góly: Šimiak, Hríbik

9. kolo

Tigers United - Pyroboss 11:4 (7:2)

Extraligista v totom zápase potvrdil, že sa trápi v zimnej lige a to hlavne vďaka zostave s akou nastupuje. Bez striedania a nedôrazná defenzíva mu veľké šance proti nám nedávala. Hra bola v našej réžii, pohodlný náskok vytvorený v prvom polčase sme si už strážili a nechceli sme hlavne inkasovať veľa gólov, k čomu prispel aj Širka v bráne niektorými zákrokmi, ktoré predvádzajú aj "rodení" brankári. Množstvo šancí si vytvoril aj Václavík, no po svojej kľučke niekoľkokrát strieľal len do bočnej siete. Útoky do otvorenej súperovej defenzívy sa mnohokrát zmenili na exhibíciu, keď niekoľkými prihrávkami sme rozložili súpera a skórovali do prázdnej brány. Dobrý tímový výkon nám priniesol dôležité 3 body a hlavne pohodu do ďalších zápasov.

Zostava: Širka - Necpal, Baranyai, Náčin, Spišiak, Šimiak, Václavík

Góly: Václavík 4, Náčin 3, Necpal 2, Šimiak, Spišiak

10. kolo

Tigers United - Dreváci 7:7 (3:3)

Zápas, kde už od začiatku sme nastúpili menej sústredení a bez nášho brankára sa pre nás nevyvíjal priaznivo. Väčšina z nás mala v hlave nastávajúcu akciu - 6. ročník Fašiang Cupu na Skalke, na ktorý sme odchádzali už 2 hodiny po tomto zápase. Odzrkadlilo sa to aj na listine strelcov, kde figurujú najmä hráči, ktorí na Skalku necestovali. Doťahovali sme súpera počas celého zápasu, čo sa nám napokon podarilo aj tesne pred koncom a odniesli sme si bod, ktorý nám zaručuje istotu 5. miesta, prípadne šancu aj na 4. miesto v A skupine, čo však nehrá veľkú rolu v ďalších vyraďovacích bojoch.

Zostava: Širka - Baranyai, Václavík, Spišiak, Skubinčan, Necpal, Náčin, Hríbik, Šimiak

Góly: Hríbik 2, Skubinčan 2, Necpal, Spišiak, Václavík

11. kolo

Tigers United - One Taxi 4:5 (2:3)

V poslednom kole základnej časti sme sa zišli s 2 hráčmi na striedanie, a to aj kvôli faktu, že umiestnenie sme už nemohli mať horšie ako 5. miesto a šanca na 4. miesto bola nízka. Postupový kľúč pre nás bol jasný, a rovnako aj v prípadne postupu do štvrťfinále 99% istota, že narazíme na Unios. Zápas bol pomerne vyrovnaný, šance sa striedali na oboch stranách, no viac ich premenili hostia, čo im zabezpečilo výhru a takisto aj postup do play off.

Zostava: Širka - Skubinčan, Baranyai, Necpal, Šimiak, Vodecký, Hríbik

Góly: Šimiak 2, Hríbik, Baranyai

OSEMFINÁLE

Tigers United - ŠKP B200 10:4 (5:1)

Prvé vyraďovacie kolo sme zvládli bez väčších problémov, keď už od začiatku zápasu sme určovali tempo. Pomohol nám aj fakt, že ŠKP nemá brankára, takže o gólové hody bolo postarané. Prvý polčas sme hrali zodpovedne, najmä zo zabezpečenej obrany, čo sa odzrkadlilo len na jednom inkasovanom góle. Po plčase sa to miestami podobalo na exhibíciu, čo sa nám aj vypomstilo 3 inkasovanými gólmi. Celý čas sme však hrali s pohodlným náskokom, čiže nervozita v zápase z našej strany sa neukázala. Potvrdili sme papierové predpoklady a postúpili do štvrťfinále, kde už narazímen a zdatného súpera.

Zostava: Hronský - Širka, Skubinčan, Necpal, Baranyai, Hríbik, Šimiak, Náčin

Góly: Hríbik 3, Širka 3, Skubinčan, Šimiak, Náčin, Baranyai

ŠTVRŤFINÁLE

Tigers United - Unios horná 6:1 (2:1)

S Uniosom sme sa stretli už niekoľkokrát, či už to bolo v lige, tabuľkových bojoch zimnej ligy či vyraďovačke. Pozitívne štatistiky voči tomuto súperovi sme si po tomto zápase pohoršili, keď sme im dopriali radosť z postupu do semifinále. Už zatiačok zápasu naznačoval, že sa budeme hlavne brániť, čo sa nám aj darilo a dokonca pri jednom z mála útokov sme po rozohratom aute išli do vedenia, keď Necpal zakončil špicom pomedzi nohy brankára. Následne však behom 3 minút súper otočil priebe a do polčasu tak bolo 2:1. V druhom polčase sme márne dobíjali bránu, keď na čele dobre hrajúcej obrany súpera stál brankár, ktorý aj so šťastím už za svoj chrbát loptu nepustil, niekedy sme až tomu nechceli veriť. Unios nám ešte uštedril pár gólov, keď do otvorenej obrany útočil bez väčších problémov a tak sme sa so zimnou ligou rozlúčili a obsadili tak konečné 6. miesto.

Zostava: Hronský - Skubinčan, Baranyai, Necpal, Náčin, Václavík, Šimiak, Hríbik

Gól: Necpal

Diskusná téma: Zimná liga 2014/2015

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok