<<< ====== HISTÓRIA  TÍMU ======

História nášho tímu od prvých záznamov

2008/2009

História klubu ako celku sa začala písať v tomto roku. Väčšina z nás začala v ročníku 2008/2009 pod názvom   Ekonom United   - v tíme, ktorý zakladal Ondrej Spišiak. Ďalej tu boli hráči: Andrej Kolárik, Ivan Širka, Lukáš Ďurica, Martin Majer, Peter Skubinčan, Štefan Spevák, Miroslav Petráň, Ľubomír Syč, Marek Baranyai, Martin Kovalančík, Marek Urban, časom sa doregistrovali Šimon Spišiak, Matej Spišiak a Juraj Sanitra. Hlavným cieľom bolo zahrať si futbal, čiže sme nešli do sezóny s veľkými očakávaniami. V podstate počas celej sezóny sa náš káder dopĺňal a menil. V bráne sa vymenili 2 brankári, ktorý nás nesklamali výkonom, ale prístupom k tímovému duchu. Koniec sezóny sme dohrávali bez brankára, keď sa v jednotlivých zápasoch v bráne predstavovali hráči a bolo to vidieť aj na výsledkoch...

Po jesennej časti sme sa pohybovali na peknom 7. mieste v tabuľke 4.B ligy s najmenej inkasovanými gólmi, ale patrili sme aj medzi tímy s najmenej strelenými gólmi. Jarná časť bola o poznanie horšia, keďže nakoniec sme skončili na úbohom 14. mieste, čo určite neodpovedalo sile nášho tímu. Naše výsledky boli kolísavé, dokázali sme potrápiť aj najlepšie tímy ligy, a naopak dokázali sme zaváhať s tímami pohybujúcimi sa v spodnej časti tabuľky.

Zúčastnili sme sa aj niekoľkých turnajov kde za zmienku stojí turnaj AstonCup. Turnaj sa konal v zime v telocvični na Magurskej a za konkurencie tímov ako Jarný Vánok, No Fear, či Bafuna sme vo finále tesne podľahli tímu No Fear 1:2, keď sme si nedokázali udržať vedenie 1:0.

Vianočný turnaj uskutočnený v telocvični ZVT za účasti tímov AC Hradec, Van to Tree, VKK a ešte jedného tímu sme nezvládli podľa predstáv, keď nás obral o 1. miesto v poslednom zápase najobávanejší strelec tímu VKK Palo Zlevský 10 sekúnd pred koncom zápasu, keď vsietil ich víťazný gól (stačila nám remíza).

Okrem toho sme sa zúčastnili aj ďalších turnajov (napr. Zimná liga), kde sme si zahrali aj proti kvalitným a skúseným hráčom z Extraligy.

Bol to určite zaujímavý ročník pre nás a nabrali sme cenné skúsenosti.

2009/2010

Po odchode brankárov, niektorých hráčov pre pracovnú príležitosť mimo BB, či zdravotné problémy sme obmenili a doplnili káder (hráči) a do sezóny 2009/2010 sme sa premenovali na Tigers United. Určite boli väčšie očakávania od tejto sezóny a chceli sme útočiť na popredné priečky. Nevedeli sme však odhadnúť kvalitu nových prihlásených tímov, ktorých bolo až 7.

Po jesennej časti sme v 4.B lige skončili na dobrom 5. mieste, keď už sme mali za sebou zápasy s tímami na 1.,2.,3. mieste, ktoré zatiaľ nestratili ani bod. Po deviatich zápasoch sme mali štatistiku 6 výhier a 3 prehry s aktívnym skóre 60:37. Najlepším strelcom zatiaľ Šimon so 17 gólmi, druhý Širka a tretí Mikula.

Na jar pred začiatkom sezóny sme sa zúčastnili turnaja FC Blaugranas Cup, kde sme ako tím Tigers United (bez Ľuba a Ľuda, s brankárskou výpomocou Tomášom Meliškom zo Simačka) zvíťaziili a priviezli si domov pekný veľký pohár a fľaše vínka. Po úspešnom turnaji sme dúfali, že pokračovanie ligy chytíme za správny povraz a uhráme čo najlepšie výsledky, tak aby sme na konci sezóny boli spokojní s umiestnením v tabuľke, ktoré by malo byť lepšie ako minulú sezónu...

2010/2011

Doteraz najúspešnejšia sezóna Tigers United. V IV.C lige sme z 22 zápasov vyhrali všetkých 22 so skóre 257:56 a so 17 bodovým náskokom pred 2.tímom tabuľky Hi-Fi.

Bližšie informácie a štatistiky sa dajú pozrieť v histórii 2010/2011.

2011/2012

Po postupe zo 4. ligy sme sa dlho nezohriali ani v 3. lige, keď s 15 výhrami, 1 remízou a 1 prehrou sme obsadili 1. miesto so skóre 126:52. V jedinom zápase, kde sme okúsili trpkosť prehry sa nám v 2. polčase zranil brankár, čo určite zavážilo na výsledku. Následne chýbal aj na ďalších 3 zápasoch.

Bližšie informácie a štatistiky sa dajú pozrieť v histórii 2011/2012.

2012/2013

Aj keď v 2. lige sme po kolísavých výsledkoch skončili napokon na 3. nepostupovom mieste, vzhľadom k situácii v 1. lige sme dostali ponuku postúpiť, ktorú sme neodmietli. Do 1. ligy ideme s odhodlaním skončiť v hornej polovici tabuľky, či dokonca útočiť na najvyššie priečky. Nebude to však jednoduchá úloha a všetko bude závisieeť aj od nášho schádzania sa na zápasy.

2013/2014

Ako nováčik 1. ligy sme sa prezentovali dobrým futbalom, aj keď kolísavými výsledkami, no napokon sme obsadili krásne 6. miesto. Dôležitý faktor niektorých neúspechov bola hlavne slabá dochádzka na zápasy, keď pár krát hrozila aj kontumácia, no nakoniec sme vytiahli náhradného brankára a v poslednom zápase dokonca aj doplnkového hráča Lukáša Spišiaka z Riečky, ktorý hral na súťažnej úrovni malý futbal 1.krát v živote (zápas sme vyhrali). Najlepším strelcom ligy sa stal Stano Václavík.

2014/2015 - 2015/2016

Tieto ročníky boli už pomaly o existenčných problémoch, kde sme sa na viacero zápasov len tak tak zišli, čo videlo aj k myšlienke, či to má zmysel ďalej tlačiť to extrému. Snažili sme sa aj doplniť káder, no nie všetci hráči boli najlepšie riešenie... To sa ukázalo v priebehu sezóny, keď sme ich akosi postrádali na zápasoch. Medzi najväčšie úspechy pod našim názvom tímu bolo zvíťazenie na Skalke, keď sme 2-krát po sebe odniesli Putovný pohrá Fašiang Cupu, ktorý sa tým pádom nezaobíde bez nás ani v sezóne 2016/2017, no obhajoba do tretice bude veľmi veľmi ťažká, aj napriek doplenným hráčom mimo nášho tímu. Ostáva nám len spomínať na pekné časy, spoločne prežité na ihrisku, či mimo neho, a určite je na čo spomínať. Dôkazom je aj táto stránka :).

2016/2017

To čo sme ešte 2 sezóny udržali, tak už nebolo udržateľné v tejto sezóne a Tigers United sa z MUMF v BB vytratil. Obajvovali sme sa len príležitostne na turnajoch v zmiešaných zostavách. Čo však bolo najväčším úspechom pod hlavičkou Tigers United bola výhra Fašiang Cupu 3.krát po sebe na Skalke a tým sme si zaobstarali putovný pohár navždy.

2018/2019

Tento ročník priniesol návrat Tigers United do II.ligy MUMF. Po rozpade FC 09, ktoré skončilo na 2. mieste v III.lige v ročníku 2017/2018 sme využili voľnú miestenku s postupom do II.ligy a znovu sme vytvorili veľkú partiu s obmeneným kádrom. Vedúcim tímu sa stal Adam Šimiak.

Woko