ŠK Remio - TIGERS UNITED 3:5 (3:1)

01.09.2012 14:00

Prvé kolo sa výsledok v náš prospech nerodil vôbec ľahko. Začiatok zápasu bol v znamení nervozity, čo spôsobili aj Skubi so Stanom, ktorí prišli asi v 5. minúte zápasu, takže sme začali s 1 hráčom (Mirom) na striedanie, avšak určite to vyplývalo aj z premiérového zápasu v 2. lige. Vedenia sme sa ujali už po pár minútach, keď Hríbik utešenou skákajúcou strelou, pripomínajúcu "žabku" na vode, prekonal odvtedy výborne chytajúceho brankára Boroša. Prvý polčas bol v našom podaní veľmi rozháraný, veľa nepresností a zbytočné straty lôpt. To všetko hralo do kariet súperovi, ktorý nám strelil 3 góly a mal aj veľkú šancu na zvýšenie stavu na 4:1, no nájazd 2 hráčov zneškodnil Mišo v bráne. Prvý polčas ešte nastrelil Václavík tyčku a po vyrazení brankárom aj brvno. 1-krát zachránila tyčka aj nás od inkasovania gólu.

Druhý polčas sme sa osmelili, hrali sme viac s loptou a menej lôpt strácali. Peknou strelou z blízka do šibenice znížil na 2:3 Paťo. Vyrovnávajúci gól vsietil Šimon, keď na polovici získal loptu a kombináciou so Stanom, ktorý mu vrátil päťičkou a pripravil tutovku, z ktrej prekonal Boroša. 4:3, opäť zásluhou Šimona, tentokrát vyviezol loptu od vlastnej brány, vymenil si so Skubim a z uhla zoči voči brankárovi sa nemýlil. Koniec zápasu sme zvládli, dá sa povedať, že sme kontrolovali hru, no chceli sme ešte poistiť víťazstvo, podarilo sa to asi 2 minúty pred koncom, keď Woko vybojoval v obrane loptu pre Šimona, a ten mu naservíroval pred prázdnu bránu popod brankára, kde sa už Woko nemohol mýliť. Vstup do novej sezóny nám teda vyšiel po dráme k našej spokojnsti.

Góly: Spišiak 2, Širka, Hríbik, P. Petrán

Nehrali: Veselovský, Poliak, Baranyai