TIGERS UNITED - Atak 97 9:2 (2:1)

10.09.2011 15:00

V krásnom slnečnom počasí sa od 15tej hodiny pod internátmi fakulty Humanitných vied začalo stretnutie medzi nováčikom 3. Ligy Tigers united a Atak 97. Hráči v bielych dresoch začali aktívnejšie a prvé 3 minúty obliehali súperovu bránku no bez gólového efektu. Po zhruba siedmych minútach sa menilo skóre po prvý raz, kedy Stanislav Václavík svoju efektnú kľučku na hranici päťky pretavil do prvého – dôležitého gólu. O pár minút neskôr si Bary narazil so Stanom a nedal brankárovi najmenšiu šancu. 2:0! Po tomto góle sa ozvali aj hráči Ataku, keď strelami z diaľky sa pokúšali prekvapiť pozorného Miša. Po tom, čo hráči Tigers nedokázali premeniť na konci polčasu šance prišiel trest. Z protiútoku hráč Ataku nasadil Skubimu jasličky a s prehľadom strelil kontaktný gól! Po zmene strán Tigri začali rozpačito. Hra sa kúskovala a súper sa dostával viac k hre. Napokon po peknom prieniku a následnej nahrávke pomedzi našu rozhodenú obranu zakončil najaktívnejší hráč súpera prakticky do prázdnej brány. Nervy na „bielej“ lavičke začali stúpať a používalo sa viac nevyberavých slov! Upokojila ich napokon kontra Skubiho s Wokom a zakončujúcim Stanom, kde po vyhratom súboji v strede ihriska našiel krásnou nahrávkou Skubi Woka, ktorý sa vyžíva v podobných situáciách a nahrávku na voľne nabiehajúceho Stana si priam vychutnal a gólostroj mohol začať. O pár sekúnd neskôr vypracoval Stany gól pre navrátilca Šimona. Na to Šimon „vrátil“ podobnú nahrávku Barymu, ktorý do prázdnej brány zakončil. 5:2! Tigri sa dostali na koňa a vyrážali častejšie do protiútokov. Po veľkej skrumáži pred bránou Ataku sa najlepšie zorientoval Ďuro a vymietol pavučinu bezmocnému gólmanovi. Tiger Bary si strelil aj hattrick, keď po viacerých nahrávkach umiestnil loptu popod skákajúceho Šimona k pravej žrdi. K slovu sa často dostávali aj protihráči no vždy stroskotali na pozornej obrane, alebo na skvelom Michalovi, ktorý si svoj prvý gól v 3.lige strelil z penalty po zákroku „zo zadu“ v pokutovom území. Bodku za týmto zápasom dal pred hvizdom hlavného arbitra Kosca Václavík, ktorý špicom zblízka prekonal brankára.

Počas zápasu sme si čiernymi páskami uctili pamiatku úžasného človeka a športovca, ktorého odchod nás šokoval. Preto by sme radi túto výhru venovali práve jemu – Palimu.

Góly: Václavík 3, Baranyai 3, Veselovský, Spišiak, Hronský

Nehrali: Hríbik