Unios - Tigers United 2:5 (1:2)

31.05.2014 20:00

Uniosu sme mali čo vracať, keď v minulej sezóne v 2. lige nám nasúkali 13 gólov. Začiatok sme však vôbec nechytili, hneď v prvej minúte sme inkasovali gól bez dotyku s loptou, keď po úniku po strane poslal Jakubivie presnú prihrávku pred bránu, ktorú zúžitkoval Cibuľka. Do polčasu sme dokázali otočiť výsledok na 2:1 po góloch Hríbika a Václavíka, aj keď viac z hry mal Unios. Dôsledným bránením sme sa prezentovali počas celého zápasu. Po získaní lopty sme niekedy mali problém tvoriť, keďže vysoký pressing Uniosu v snahe o otočenie zápasu bol enormný. Vytúžené ovocie pre Unios priniesol Jakubovie, keď sa presadil medzi 2 hráčmi z uhla v našej šestke. Vyrovnávajúci gól nás však nezlomil. Zásluhou Hríbika po peknej akcii a zakončením špicom ku vzdialenej tyčke (s jej pomocou) sme išli opäť do vedenia. 2-gólové vedenie zabezpečil Václavík, keď po rýchlej prihrávke išiel sám na brankára. Asi 5 minút pred koncom začal Unios hrať powerplay, zatlačil nás pred našu bránu, no gólu sa už nedočkali, naopak my áno. Narodeninový darček v podobe gólu venoval Václavík Skubimu, keď po získaní lopty na našej polovici, nikým neatakovaný prišiel k súperovej bráne a pristavil loptu na zakončenie Skubimu. V zápase sme mali viacero čistých šancí, keď Baranyai aj Širka trafili ešte konštrukciu brány, čo sa však podarilo aj súperovi. Aj s prispením brankárov v zápase padlo len 7 gólov a my sme boli šťastnejší tím, ktorý ich strelil viac. Víťazstvo v predposlednom kole znamená, že skončíme najhoršie na 8. mieste, čo je po hlavne schádzaní sa v jarnej časti pekný výsledok.

Góly: Václavík 2, Hríbik 2, Skubinčan

Nehrali: Poliak, Š. Spišiak, L. Spišiak

Diskusná téma: Unios - Tigers United 2:5 (1:2)