Fašiang Cup 8.-9. 2. 2019

10. ročník Fašiang Cupu sa konal prvý krát vo vynovenej hale v Kremnici a nie na Skalke. Hala je menšia, preto bol tento turnaj o bojovnosti a náročnejší, najmä pre brankárov.

Po sobotných bojoch, keď sme zvíťazili vo všetkých 4 zápasoch nás po obsadení 1. miesta v tabuľke čakal v nedeľu štvrťfinálový zápas proti postupujúcemu z tímov Poriadne slipy / Prenčov.

Prenčov nakoniec postúpil a stretli sme sa v náročnom zápase po prežúrovanej noci. V zápase sme prehrávali už 1:3, keď nakoniec po vydretej remíze 3:3 rozhodovali až penalty. V tých sme sa nemýlili a keďže Prenčov kopol jednu penaltu veľmi zle (asi 2 metre vedľa) tešili sme sa z postupu do semifinále (penalty kopali Baranyai, Čief, Václavík).

V semifinále už na nás čakali namotivovaní hráči Interu Horná Ves, ktorí chceli zlomiť prekliatie a získať prvý krát trofej Fašiang Cupu. Vstúpili sme do zápasu veľmi zle a už v 3. minúte sme prehrávali 0:2. Podarilo sa nám znížiť po peknej kombinácii na 1:2, no to bolo z našej strany všetko. Horná Ves ešte pridala 2 góly a bolo rozhodnuté o postupujúcom do finále.

V zápase o 3. miesto sme nastúpili proti Driapačom a bez striedania to bolo spočiatku pre nás len trápenie. Dochádzali nám sily a vyzeralo to na jednoznačnú záležitosť. Keď sme už prehrávali 5:1, určite už málokto veril, že uvidí dramatický záver. Ten sa nám podarilo priniesť, keď sme najprv znížili na 5:4, no znovu sme inkasovali po nezvládnutej štandardke Driapačov a ušli nám na 2 góly. Avšak asi 2 minúty pred koncom sme znovu znížili na rozdiel 1 gólu. Šťastie nám neprialo ani 20 sekúnd pred koncom po tyček Čiefa a tak sme obsadili na turnaji slušné 4. miesto.

Výsledky:

Tigers Utd. - AC Hradec–Králiky 7:4
Václavík 3, Čief 2, Hríbik, Baranyai
Hradec strelil na turnaji len 4 góly, všetky nám. Zahrievací a zoznamovací zápas sme zvládli.
TNF M.S.M. Futsal Team Kanianka - Tigers Utd. 2:3
Václavík, Baranyai, Čief
Veľmi náročný zápas s Openligistom, ktorý sme však viedli 2:0, no dokázali sme stratiť vedenie. Nakoniec sa nám poradilo streliť víťazný gól a odolať záverečnému tlaku súpera.
Tigers Utd. - Mašiny Malinová 6:2
Čief 3, Václavík 2, Náčin
Veľmi zaujímavý zápas. V 8. minúte sme prehrávali 0:2, zápas bol vyrovnaný. Do konca zápasu sme zvrátili až neuveriteľne výsledok.

5. Králiky 4 0 0 4 4:29 0

Po tabuľkových bojoch sme boli jediný tím s plným počtom bodov a s najviac strelenými gólmi turnaja.

Štvrťfinále:

Tigers Utd. – Prenčov 4:3pk (1:3)
Václavík 2, Baranyai (penalty Baranyai, Čief, Václavík)
V náročnom nedeľnom zápase sme dokázali zvrátiť nepriaznivý výsledok na penaltový rozstrel a tešili sme sa z postupu.

Semifinále:

Inter Horná Ves – Tigers Utd. 4:1 (3:1)
Baranyai
S domácimi sme nezachytili úvod a o smerovaní zápasu rozhodli hneď v úvode, keď sa dostali do 2-gólového vedenia.

Zápas o 3. miesto:

Driapači – Tigers Utd. 6:5 (4:1)
Václavík 3, Čief, Náčin
Nastúpili sme do hry bez striedania, čo sa určite podpísalo aj na našom výkone. Paradoxne sme však za stavu 1:5 dokázali naškriabať sily a urobiť drámu zo zápasu až do posledných sekúnd. Mrzia 2 tyčky Čiefa, jedna z toho 20 sekúnd pred koncom, ktorá mohla znamenať penaltový rozstrel.

Horný rad zľava: Václavík, Hríbik, Baranyai, Šipula

Dolný rad zľava: Náčin, Čief, Filadelfi, Širka

Za 4. miesto sme dostali tiež pár cien :).

Najlepším strelcom turnaja, ako už býva tradične, okrem pár ročníkov, sa stal Stanislav Václavík z nášho tímu.