Fašiang Cup Skalka 26.2. - 27.2.2011

Zľava hore: Richard Zima (Simaček), Martin Kovalančík, Martin Hríbik (CP Riečka), Ivan Širka

Zľava dole: Peter Skubinčan, Marek Baranyai, Martin Majer, Stanislav Václavík + brankár Michal Hronský

Tigers United - 1.FC Multivitamín 3:0

Turnaj sme začali s veľkým trápením sa s nám dobre známym súperom, s ktorým sme ešte nikdy nezaváhali ani len v prípravnom zápase a nebolo tomu ani teraz. Po lepšom výkone Mulťákov v prvom polčase sa nám podarilo nakoniec dostať do tempa a zdolali sme ich výsledkom 3:0.

Tigers United - Spartakovci 0:2

S domácim tímom sme ťahali za kratší koniec, keď sa nám nepodarilo streliť gól ani pri tlaku za stavu 0:1, nakoniec sme inkasovali ešte gól a zápas skončil pre nás sklamaním.

Internacionál N. Baňa - Tigers United 1:0

Zápas o jednom góle nakoniec skončil šťastnejšie pre nášho súpera, keď sme znovu neprekonali brankára.

MIBA Capanegra - Tigers United 1:3

Po dvoch prehrách sme chceli prekvapiť proti doposiaľ neporazenému tímu čo sa nám aj podrailo. V zápase sme prehrávali 1:0, no podarilo sa nám nakoniec stav otočiť s výborne hrajúcim mužstvom Bystričanov. Možno zlomovým momentom zápasu bolo, že Mišo v bráne sa po probléme s členkom za stavu 1:1 vzoprel a pomohol nám zabojovať v zápase o potrebné 3 body.

Tigers United - Načo názov 4:3

Najnervóznejší zápas v našom podaní, k čomu veľkou mierou prispel súper, ktorý väčšinu času zápasu bol vo vedení. Rýchle vedenie 2:0 sa nám podarilo zmazať a vyrovnať na 2:2, no v závere zápasu sa diali veci...Dostali sme nechytateľnou strelou špicom gól na 2:3 a súper začal zdržovať, naťahovať čas, zakopávať lopty (jedna zo situácií vyústila k malej roztržke, ktorú vyvolal náš brankár Mišo, obišlo sa to však bez trestov a zahryzli sme sa do súpera.  Zápas bol v jasnej réžii Hríbika, ktorý dokázal pridaním dvoch gólov otočiť zápas na 4:3 v náš prospech (Hríbik vsietil všetky štyri góly).

....

Pokračovalo sa do skorej hodiny rannej (myslím, že zhruba do 4:00) na akcii v hotely MINCIAR, kde sa väčšina hráčov turnaja stretla na diskotéke či pri bare, alebo na jednotlivých izbách, kde sme sa stretli s rôznymi druhmi alkoholu :)))... Niektorí mali ťažké ráno...

....

Vyraďovaciu časť sme začali proti tímu AC Hradec, zápas o účasť vo 1/4 finále sa začal opäť v našom podaní veľmi zle, keď sa dá povedať, že sme boli horším tímom v prvej tretine zápasu. No časom sme sa dostali do tempa a podarilo sa nám zvíťaziť s prehľadom 6:1.

1/4 finále  Tigers United - ŠK Stará Kremnička 1:1 (1:3pk)

Mladý tím Kremničky začal vo svižnom tempe, až bolo vidno, že neoslavovali v bare turnajovú atmosféru a prišli čerstvý na zápas. Zápas bol vyrovnaný so šancami na obidvoch stranách. Do vedenia išla Kremnička v prvom polčase po strele cca z 10 metrov ku vzdialenej tyči pri pozičnej chybe nášho brankára. V druhom polčase sme boli jasnej lepší tímom, určite to vyplývalo aj z výsledku, keď my sme boli tímom, ktorý musel dať gól. Dokázali sme ho vsietiť  asi 3 min pred koncom zápasu a ďalej sme tlačili súpera, no nepodarilo sa nám znovu rozvlniť sieť. Penaltovú lotériu nakoniec vyhrali hráči z Kremničky, keď premenili všetky 3 penalty a my len 1 z dvoch kopaných. Hneď v prvej sérii vychytal brankár Hríbika, ktorý aj napriek tomu ostal hrdinom viacerých zápasov vďaka streleným 9-tim gólom v 7 zápasoch. Aj taký je žiaľ šport a museli sme turnaj opustiť už po 1/4 finále.

Turnaj bol pekný zážitkom pre nás všetkých, a aj napriek neúspechu si myslím, že nikto neľutuje, že sa ho zúčastnil. Snáď o rok budeme na Skalke úspešnejší, ak sa bude turnaj konať. Konečná bilancia turnaja boli 4 výhry a 3 prehry (z toho jedna na penalty), so skóre 17:9. Najlepší strelec Hríbik s 9-timi gólmi.

Diskusná téma: Fašiang Cup Skalka 2.3.2011