1. kolo play-off

Tigers United - Zempra 4:9 (0:3)

Do tretice sme natrafili na hráčov, ktorí mali skúsenosti z extraligy, no tentokrát sme nestačili na výborne hrajúceho súpera. Môžme len polemizovať, ako by to dopadlo, keby za stavu 0:0 skončila lopta v súperovej sieti 2-krát namiesto konštrukcie brány (celkovo 3-krát sme opečiatkovali konštrukciu v 1. polčase). Po polčasovej prestávke naša snaha o zdramatizovanie zápasu stroskotala pri vlastnom góle na 0:4 a zápas sa už len dohrával. Tento zápas by sme mohli zaradiť do kategórie zápasov, v úvodzovkách "keď sa darí, tak sa darí".

Góly: Václavík 2, Spišiak, Skubinčan

O umiestnenie C1 vs. C2 (3. miesto C skupiny)

Tigers United - Erland 2:1 (0:0)

Už pred zápasom bolo zjavné, že nastúpime v dosť okresanej zostave, doplnenej v útoku M. Hríbikom. Keď už dlhšiu dobu bol náš tím jediný v telocvični, bolo zjavné, že súper zrejme nepríde a vyzeralo to na kontúmaciu 5:0 v náš prospech. Aby sme nemárnili čas, zahrali sme si tréningovo 4 na 4, kde sa dalo vidieť niekoľko exhibičných akcií :). Nakoniec však súpera zalarmoval Dušan Balón a po dohode sme zápas odohrali v skrátenom čase 2x15 min bez prestávky.

Aj napriek tomu, že sme ako štvrtoligista hrali s extraligistom, na ihrisku nebol taký znateľný rozdiel. Hra bola vyrovnaná, šance na obidvoch stranách. Miestami si dovolím tvrdiť, že sme viac ohrozovali súperovho brankára my, ktorý vytiahol pár neskutočných zákrokov. Jedným z nich aj vytiahnutie presnej razantnej strely z prvej z 15-tich metrov, ktorá smerovala do pravého vinkla. Po bezgólovom prvom polčase sa pokračovalo vo vysokom tempe. Podarilo sa nám po peknej kombinácii, na konci ktorej boli Václavík a Spišiak skórovať a priblížili sme sa tak k prekvapeniu kola. Následne sme zvýšili vedenie na 2:0 a vzhľadom na zostávajúci čas sme už verili, že zápas dotiahneme do víťazného konca.Súperovi sa však podarilo ešte znížiť na 2:1 z dorážky a zdramatizovať záver zápasu. Najväčšiu príležitosť mali po nastrelení tyčky jedovatým špicom, kde náš brankár nedokázal ani zareagovať na strelu. Súperovi nepomohla ani powerplay, dokonca sme mohli pridať ešte 3. gól, keď pri nájazde z uhla na posledného obrancu sme neskórovali (Woko).

Aj napriek streleným 3 gólom v zápase si myslím, že početná skupina divákov sa mala na čo pozerať. Hernú kvalitu predviedol aj súper, no tentokrát to nestačilo na našu umnú hru vychádzajúcu z obrany. Takže po minulej vysokej porážke sme si napravili chuť do futbalu :).

Góly: Spišiak 2

Nehrali: Kovalančík, P. Petrán, Majer, Baranyai

Koniec základnej časti (2. miesto v skupine)

Tigers United - Remio 3:9 (1:4)

V šlágri kola sme utrpeli vysokú porážku, na ktorú by asi každý z nás najradšej rýchlo zabudol. Už asi v 1. minúte sme inkasovali gól z penalty a postavili sme súpera na koňa. Za stavu 3:0 sa konečne strelecky presadil v súťažnom zápase Tigrov Kovo a znížil na 3:1. Po polčasovom výsledku 4:1 sme sa chceli pokúsiť o zdramatizovanie stretnutia, no nepodarilo sa nám prekvapiť žiadnou ucelenou akciou zakončenou gólom. Koniec zápasu sa niesol v znamení zahadzovania šancí na obidvoch stranách, keď sa hrala otvorená partia a do útoku zavelil aj brankár hostí. Verím, že sme sa poučili zo zápasu, v ktorom sa nám neoplatilo hrať otvorenú partiu s dobre hrajúcim a skúseným súperom. Naša sila vyplýva hlavne zo zabezpečenej obrany a to sme v tomto zápase neprezentovali...

Góly: Kovalančík 2, Širka

Nehrali: Spišiak

Tigers United - Draci 6:0 (4:0)

Jednoznačná záležitosť, hra bola v našej réžii s výnimkou pár šancí či nepríjemných striel súpera.

Góly: Greško 3, Václavík 2, Skubinčan

Nehrali: P. Petrán, Spišiak

Tigers United - Tajovská Lagúna 7:4 (4:3)

Zbytočne nervózny zápas, k čomu prispel aj rozhodca niekoľkými rozhodnutiami. Nové dresy sme pokrstili výhrou, ktorá sa znovu nerodila ľahko. V zápase sme išli do vedenia rýchlym gólom v podaní Majerka, no súper dokázal rýchlo vyrovnať. Tajovčania takto dobiehali až do stavu 4:4, keď sa nám podarilo vsietiť 2 góly, odskočili sme konečne väčším rozdielom a upokojili sa. V závere sme ešte potvrdili víťazstvo 7. gólom a pomaly sme sa mohli tešiť z ďalších 3 bodov v zimnej lige. V druhom polčase bol tvrdo atakovaný náš brankár, ale po krátkej chvíli sa postavil na nohy a na našu radosť odchytal zápas až do konca.

Góly: Václavík 3, Skubinčan 2, Baranyai, Majer

Nehrali: P. Petrán, Kovo

Tigers United - Bafuna 6:4 (2:3)

Po zlom začiatku, keď sme prehrávali 0:2 sme dokázali s dobrým súperom ukázať, že vieme hrať, keď bojovnou hrou a zrýchlením prihrávok aj so šťastím sme dokázali vyrovnať na 2:2, no polčas skončil v náš neprospech výsledkom 2:3. Druhý polčas bol vyrovnaný, využili sme viac príležitostí ako súper a nakoniec sme sa tešili z prijateľného víťazstva s druholigistom výsledkom 6:4, keď sme dokázali otočiť výsledok z 2:3 štyrmi gólmi v rade na 6:3. Badínčania už len korigovali výsledok. Teší nás, že aj napriek napätým situáciám sme nakoniec udržali tímového ducha a potvrdili narastajúcu formu. Všetci hráči vrátane brankára si zaslúžia pochvalu, aj napriek niektorým zaváhaniam, ktoré sa však neukázali ako kľúčové...

Góly: Greško 3, Václavík 2, Skubinčan

Nehrali: M. Petráň, Kovo, Baranyai, P. Petrán

Tigers United - Márna Snaha 6:3 (2:2)

Zápas sme nehrali v našom štýle. Zaskočení sme ostali rýchlym gólom súpera, na ktorý sme však dokázali odpovedať a vyrovnať. V prvom polčase mrzí nepremenená penalta v podaní Šimona, ktorá mohla priniesť viac kľudu do našej hry. Po zmene strán sme pokračovali v nevýraznom výkone, aj keď si dovolím tvrdiť, že sme mali viac nepremenených šancí ako súper, ale čo je podstatné, viac premenených.  Mišo v bráne sa predviedol niekoľkými výbornými zákrokmi, dôležitý bol hlavne pri stave 1:1 po tečovanej strele z 15 metrov.

S predvedenou hrou nikto nemôže byť spokojný, proti lepšiemu súperovi by sa to určite vypomstilo. Chýbali jednoduché akcie s prihrávkami či narážačkami. Zbytočne dlhé držanie lopty na nohe neprospieva hre...

Góly: Václavík 2, Spišiak 2, Baranyai, Majer

Nehrali:  M. Petráň

Tigers United - Torpédoborci  13:1 (6:1)

Jednoznačný výsledok, brankár hostí dokonca zahodil rukavice...

Góly: Václavík 5, Spišiak 5, Skubinčan 2, M. Spišiak

Nehrali: Kovo, Baranyai, Širka