5. Úsvit 7 3 1 3 35:35 10
6. Ťuk 7 2 1 4 31:41 7
7. Plechom O. 7 2 0 5 25:41 6
8. Bianco Neri 7 2 0 5 24:47 6

Zostava ZL doplnená hráčmi Jozef Náčin (IKAR) a Miroslav Necpal (CP Riečka). (foto z turnaja na Skalke)

1. kolo

Tigers United - Tajov 3:5 (1:3)

Prvé kolo sme nezvládli v oklieštenej zostave, doplnení Sedláčkom v útoku a Lapom v bráne, keď sa nám podarilo dobehnúť súpera iba raz na 1:1 vyrovnával Necpal. Potom však súper zrýchľoval tempo a zastavil sa na výsledku 1:5. Nám sa už len podarilo znížiť na 3:5. V plnej zostave by zápas určite nabral iný smer...

Góly: Necpal, Sedláček, Hríbik

Nehrali: Václavík, Baranyai, Spišiak, Hronský

2. kolo

Tigers United - Bianconeri 8:3 (2:1)

V zápase sme jasne dominovali a zaslúžene vyhrali. Zišli sme sa takmer v plnej sile a hneď to bolo vidno na priebehu a výsledku zápasu. Z našej strany mohol byť výkon odmenený ešte vyšším skóre, no tutovky ostali nevyužité.

Góly: Václavík 2, Širka 2, Necpal, Baranyai, Skubinčan, Hríbik

Nehrali: Náčin

3. kolo

Tigers United - Legionári 4:7 (1:1)

Proti favoritovi skupiny sme začali veľmi opatrne a odohrali sme viac než vyrovnanú partiu, no výsledkovo to vidno len na 1. polčase, kde paradoxne mali naviac Legionári, my sme väčšinu polčasu bránili. Na súperov gól sme odpovedali po peknej akcii, keď do prázdnej brány zakončoval z ťažkej pozícii Bary. Druhý polčas sme rýchlo inkasovali na 1:2, čo nás donútilo zvýšiť obrátky. Zahodili sme veľké šance, keď vynikajúco vychytal brankár hostí aj na bránkovej čiare. Za stavu 1:3 trafil peknou strelou Skubi brvno, no na druhej strane následne padol gól do našej brány. Hra v týchto chvíľach gradovala, hralo sa hore dole, no viac gólov nastrieľal súper a dotiahol zápas do víťazného konca. My sme už len korigovali výsledok. Tri góly sme dostali po protiútokoch - odrazená lopta po našom rohu, či odraz pri našom zakončení. Rýchli Legionári už vedeli čo s loptou... Bez ohľadu na výkon tímov je podľa obsadení zostáv výsledok zaslúžený :).

Góly: Necpal 2, Širka, Baranyai

Nehrali: Václavík, Spišiak, Hríbik

4. kolo

Tigers United - Ťuk 6:0 (4:0)

V tomto nervóznom zápase, hlavne v podaní hráčov súpera, sme už od začiatku ukázali, že iné ako víťazstvo neberieme. Udržali sme si čisté konto a keďže sme 6-krát skórovali, 3 body boli naše. Zápas mal slušné tempo, stretli sme sa takmer všetci.

Góly: Širka 2, Spišiak 2, Necpal, Václavík

Nehrali: Hríbik

5. kolo

Tigers United - Plechom obitý 8:4 (3:4)

Prvý polčas nebol v našom podaní najlepší, nedarila sa nám finálna prihrávka či zakončenie, naopak súper vyťažil z minima maximum a premenil takmer všetky šance, ktoré si vypracoval. Vynikajúco nás miestami vychytal aj brankár. Najviac samozrejme hrozil Zlevský a Šišiak. Priebeh prvého polčasu sa vôbec nevyvíjal dobre, keď sme prehrávali 0:2, 1:3, keď sa nám už podarilo vyrovnať, znovu sme inkasovali a tak polčas skončil 3:4. Druhý polčas sme boli nútení hrať dopredu, šance pribúdali a konečne aj s úspešným zakončením. Nervozita sa preniesla z našich nôh na súperove. Záver stretnutia sa už niesol v znamení exhibície, keď futbal chutí, tak chutí :). Gólovo sa ukázal Václavík s 5 gólmi a krásnym čistým vinklom špicom prispel aj Hríbik.

Góly: Václavík 5, Hríbik 2, Spišiak

Nehrali: Baranyai, Skubinčan

6. kolo

Tigers United - Lentilky 6:3 (3:2)

S tímom na 2. mieste v tabuľke sme dokázali uhrať dôležité 3 body, ktoré nás posunuli na 3. miesto za Tajov o vzájomný zápas. V zostave nás doplnil Milan Petráň z Corgoň Pub Riečka, keďže kľúčoví hráči nám chýbali. Do dôležitého zápasu sme vstúpili rýchlym gólom, na ktorý nám však súper odpovedal. Podobne to dopadlo aj po druhý krát, hneď po nastúpení skóroval Petráň, no znovu sme inkasovali na 2:2. Do polčasu sme išli do vedenia 3:2 a to bol základ, ktorý nám pomohol druhý polčas hrať svoju hru. Výsledok mohol byť ešte krajší, no niekoľko šancí ostalo nevyužitých, zaujal aj technický lob Skubiho ponad vybehnutého brankára, no strela skončila na brvne. Pár náznakov čistých šancí mali aj Lentilky, no už sa im podarilo len korigovať na 5:3. Posledným gólom po prečítaní prihrávky a strele špicom z 10 metrov poistil vedenie Širka na 6:3.

Góly: Necpal 2, Hríbik 2, M. Petráň, Širka

Nehrali: Baranyai, Václavík, Spišiak

7. kolo

Tigers United - Úsvit 5:7 (3:3)

Z našej strany jeden z najhorších zápasov ak nie najhorší v doterajšom priebehu zimnej ligy. Úvod sme vôbec nechytili, keď už asi v 5. minúte bolo 0:2 z jednoduchých akcií súpera. Po rýchlom prebratí a znížení na 1:2 nás znovu uspal gól Úsvitu na 1:3 a dlhšie sme hľadali recept na vyrovnanie. Napokon sa nám to podarilo ešte pred koncom polčasu po viacerých šanciach, z ktorých asi najviac zaujal Baryho únik po čiare, a následná kombinácia Václavíka s Hríbikom, ktorý už len do prázdnej brány doťukol loptu. Druhý polčas sme začali lepšie, v úvode sa presadil z pokutového kopu Václavík. Vedenie 4:3 sme však dlho neudržali a následne sme znovu prehrávali 4:5. Vyrovnať sa podarilo po tlaku Václavíkovi. Keď sme už však inkasovali 6. gól po strate lopty a rýchlom brejku, naše šance na body sa vzďalovali. Gól na 5:7 už len potvrdil víťaza tohto súboja. V druhom polčase sme nepremenili viacero dobrých príležitostí, čo ako vidieť nás aj mrzelo. Posledné kolo však hralo do kariet pre nás, keďže aj po prehre sme ostali na slušnom 3. mieste v tabuľke.

Góly: Václavík 3, Hríbik, Náčin

Nehrali: Spišiak

1. kolo PLAY OFF

1. zápas: Tigers United - Stoka 7:2 (2:1)

Prvý zápas vyraďovacieho kola sme búšili do súpera už od začiatku. Gólovo sme sa však presadili za prvý polčas len 2-krát z množstva šancí, ktoré pramenili z nášho tlaku. Viedli sme 1:0, no odpovede sme sa dočkali ešte v prvom polčase na 1:1. Do polčasovej prestávky sme však ešte využili jednu šancu a s vedením 2:1 sa dýchalo lepšie. Opäť raz sa podarilo z minima šancí vyrovnať Stoke na 2:2, no potom to už boli strelecké hody len v našom podaní. Šance sa hromadili hlavne pred bránou Stoky, no nakoniec sme skórovali ešte 5-krát a zaslúžene vyhrali.

Góly: Václavík 3, Náčin, Necpal, Spišiak, Baranyai

Nehrali: Hríbik, Skubinčan

2. zápas: Tigers United - Stoka 11:2 (3:2)

Aj v odvetnom zápase sme jednoznačne porazili súpera. Znovu sme však podceňovali situácie nepremieňaním tutoviek a náskok 2:0 dokázala Stoka ešte vygumovať, no do šatne sme vsietili gól, ktorý nás opäť poslal do vedenia. Štart do druhého polčasu bol ukážkový, keď sme rýchlo hru ukľudnili 2 zlepenými gólmi behom 30 sekúnd. Následne pridávaním gólov sa zápas menil na exhibíciu, pár-krát sme nechali vyniknúť aj Miša v bráne. V zápase skórovali všetci naši zúčastnení hráči.

Góly: Václavík, Spišiak, Baranyai, Náčin

Víťazstvami v obidvoch zápasoch sme si vydreli postup do 1/4 finále. Miestami sme sa dostávali aj pod väčší tlak, no umnou hrou a dôrazom sme dokázali zvíťaziť v 2 zápasoch, v ktorých Unios nastúpil s rôznymi zostavami, absenciami či posilami.

V prrvom zápase sme dokázali otočiť nepriaznivý stav z 2:3 na 8:3, ktorý sme si nechali znížiť na 8:6, no v posledných sekundách sme uzavreli strelecké hody. Druhý zápas bol vyrovnanejší, išli sme rýchlo do vedenia 1:0, no stav sa otočil na 1:2. Do polčasu sme dokázali vyrovnať, čím sme chytili vietor do plachiet. Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu ako prvý, no strelením gólu sme sa priblížili k postupu a po pridaní gólu na 4:2 z penalty už asi málokto pochyboval, že si postup nedokážeme udržať. Náznak drámy sa priblížil po znížení na 4:3, no viac sa už Unios z gólu netešil a víkend začal našim postupom do 1/4 finále. V zápase predviedol veľa dôležitých zákrokov aj Mišo, no dáky ten gól by sa dal pripísať aj na jeho vrub. Po zápase sme cestovali na Fašiang Cup na Skalke, kde sme nakoniec obsadili pekné 3. miesto.

ŠTVRŤFINÁLE

Tigers United - Royal Brusno kúpele  6:8 (5:1)

Do zápasu sme nastúpili s rešpektom, keďže sa jednalo o súpera, ktorý je pravidelným účastníkom finále zimnej ligy. Hralo sa vo svižnom tempe, prvý gól sme inkasovali po úniku z ľavej strany. Potom však prišli naše chvíle, čo sa týka strieľania gólov. Viac z hry mal podľa očakávaní súper, no nám sa podarilo streliť góly z väčšiny šancí, ktoré sa nám naskytli, čo sa nedá tvrdiť o súperovi. Parádne zákroky predviedol aj Mišo v bráne a rovnako sme ho dobre doplnili, ak už bol prekonaný. Nervozita na nohách a v hlavách súpera bola zjavná. Druhý polčas bol úplne o niečom inom. Myšlienky o možnom stratení zápasu nám začali hlavou blúdiť najmä, keď po 2 rýchlych góloch do polovici 3. minúty bolo už 5:3. Remíza bola už onedlho, keď najlepší hráč Brusna, Marek Tomčík, ušiel dva krát po čiare. Najprv vystrelil nechytateľne pod brvno a neskôr nahrával chirurgicky presnou prihrávkou pred prázdnu bránu nepokrytému spoluhráčovi. Asi najväčšia rana prišla, keď po nepresnej rozohrávke na našej polovici sme zrazu my boli tímom, ktorý musí dobiehať stratu. V tomto polčase sme nemali veľa vydarených akcií, ak sa už však podarili, tak zakončenie nebolo dôrazné či presné. Výnimkou bola pekná akcia pri vyrovnávajúcom góle. Zrazu bolo všetko otvorené a už sme mysleli aj na penalty, či vsietenie ešte jedného gólu. Naša smola sa však prejavila pri inkasovaní 7. gólu, kde po kombinačnej akcii sa Tomčík dostal pred bránu, kde už dorážal len ponad ležiacich hráčov a brankára. Na vyrovnanie sme mali zhruba 4 minúty, no márne sme sa snažili dobiť bránu extraligistu. Našu nemohúcnosť v druhom polčase už len zaklincoval minútu pred koncom po vymyslenom priamom kope (vraj 3 body) Kanda, keď podobne ako Skubi v 1. polčase zakončil elegantnou pätičkou.

Góly: Baranyai 3, Václavík 2, Skubinčan