Fašiang Cup 22.-23.2.2014

Tento rok sme sa na Fašiang Cup vybrali v takmer rovnakej zostave ako minulý ročník, až na jednu zmenu, keď kvôli chorobe sa nezúčastnil Skubi a nahradil ho Lukáš Kucbel (Bianconeri). Opäť sa hralo štýlom posledných ročníkov, keď za účasti 16 tímov sa hralo systémom v 4 tabuľkách, z ktorých postupoval priamo do 1/4 finále 1. z tabuľky. Druhý a tretí tím postupoval do bojov o 1/4 finále.

V tabuľke sme sa stretli s Bystrickými tímami Hradec a Juniors. S prvým menovaným sme zvíťazili 3:1. S extraligitom to už bol horší zápas, keď sme vysoko prehrali 2:5 a skomplikovali si istotu postupu z tabuľky. Napínavý zápas až dokonca sme odohrali s juniormi Žarnovice, keď sme už viedli 2:0, no podarilo sa im vyrovnať na 2:2 a tak sme do posledného hvizdu museli bojovať aspoň o remízu, čo nám zaručovalo istotu postupu.

My sme v základnej časti skončili na 2. mieste, čo nás nútilo si ráno privstať a hrať o čosi skôr. Zápas o 1/4 finále sme zvládli, aj keď úvod bol veľmi ťažký a inkasovali sme prvý gól na 0:1. Takýmto výsledkom sa skončil aj polčas, no do druhého polčasu sme sa trošku prebrali a otočili výsledok v náš prospech na 3:1.

Vo 1/4 finále sme narazili na domáci tím, ktorý mal veľkú podporu v hale. Nestačili sme na nich, a podľahli sme jednoznačne 5:2. Zlomové boli prvé dva góly, ktoré sme inkasovali pomerne rýchlo po našich chybách. Nádej sme ešte mali v 2. polčase, keď sme znížili na 3:2, no vzápätí sme inkasovali na 4:2, na čo sme už nemali sily odpovedať a inkasovali sme ešte raz.

Václavík 2

Najlepším strelcom turnaja skončil s 9 gólmi Stanislav Václavík.
Sobotný penaltový rozsrel zvíťazil taktiež Stanislav Václavík, ktorý takýmto štýlom robil na Skalke nášmu tímu dobré meno :), gratulujeme.