Tento ročník zimnej ligy sme sa už ako štandardne zúčastnili. Ligu hrá 24 účastníkov, ktorí sú rozdelení do 3 výkonostných skupín. My sme zaradení v B skupine, čo bolo aj našie prianie.

Bližšie info o zimenj lige na oficiálnej stránke:

Zostava Tigers United: Hronský (Babušák) - Skubinčan, Širka, Baranyai, Hríbik, Václavík, Lačný, Spišiak, Necpal (CP Riečka), Náčin (IKAR), R. Maďar (VKK)

1. kolo Tigers United - Zlí chlapci 4:2 (0:1)

Prvé kolo 18. ročníka ZL v BB sme natrafili na starý známy tím, zložený prevažne z hráčov Nulovej Šanci, s ktorá nás tento rok porazila v lige, a po 8 kolách majú na svojom konte len 4 body v 1. lige. Zápas sme preto chceli vyhrať, aby sme im oplatili prehru z ligy a rovnako aj prehru z Predsezónneho turnaja. Po inkasovanom góle a pár premárnených možnostiach, to znovu vyzeralo, že sa budeme proti tomuto tímu v koncovke trápiť. Polčasový výsledok 0:1 vyzeral hrozivo, no konečne v druhom polčase sa vrece s gólmi roztrhlo. Najprv sa nám podarilo vyrovnať, keď sa presadil krížnou strelou Jano Lačný, premiérovým súťažným gólom za náš tím. No krátko na to sme znovu prehrávali. Ani toto nás však nezlomilo a po góloch Václavíka a Baryho sme otočili na 3:2, keď Stano strieľal gól z priameho kopu a Bary dostal výbornú prihrávku od Skubiho. Vlastným gólom na 4:2, ktorý bol pripísaný Stanovi, sme zaklincovali výhru v prvom zápase ZL tejto sezóny. Za zmienku stojí ešte tyčka nastrelená súperom za stavu 2:2, čo by zrejme úplne zmenilo vývoj zápasu.

Góly: Václavík 2, Lačný, Baranyai

Nehrali: Spišiak, Maďar

2. kolo Bezvetrie - Tigers United 6:4 (4:4)

V oklieštenej zostave sme diktovali tempo hry v prvom polčase, keď sme vždy išli do 1-gólového vedenia, no vždy sme ho stratili. Zápas nevyšiel náhradnému brankárovi, keď sme inkasovali v prvom polčase lacné góly, a taktiež sme urobili niekoľko zbytočných chýb v poli. V druhom polčase sme nedokázali vsietiť ani jeden gól, naopak inkasovali sme 2, keď posledný sme dostali po našom veľkom tlaku z protiútoku. Bezvetrie tak po 2. kole ostalo prekvapením, keď malo na konte 6 bodov, pred tým zvíťazili so Simačkom.

Góly: Lačný 2, Širka, Necpal

Nehrali: Baranyai, Spišiak, Václavík, Hronský, Maďar

3. kolo Tigers United - Simaček 5:7 (3:5)

Divácky atraktívny futbal sme predviedli v zápase so Simačkom. Množstvo gólov, pekných akcií a striel na obidvoch stranách. Všetko sa mohlo inak vyvíjať, nebyť chybnej rozohrávky pred našou šestkou, ktorú zúžitkoval nechytateľnou strelou z prvej do vinka Považanec. Tento moment prispel k útočnej hre z oboch strán. Naša snaha dobiehať súpera, ktorý nám utekal o 2 či 3 góly. Škoda, že futbal sa nehrá na šance, ale na góly. Vypracovali sme si oveľa viac príležitostí ako Simaček, no premenili sme len 5, respektíve 6 (za stavu 6:5 a nášho tlaku v šestke súpera prerušil rozhodca našu akciu písknutím z dôvodu, že vraj mal Simaček na palubovke 5 hráčov... v čase zapískania vyslal krížnu nechytateľnú strelu Stano, no pochopiteľne gól nebol uznaný). Môžme len dúfať, že sa k nám šťastie prikloní v zápasoch, keď pôjde o viac.

Góly: Václavík 3, Širka, Baranyai

Nehrali: Spišiak, Lačný, Náčin

4. kolo Iskra - Tigers United 3:9 (1:3)

S posledným tímom tabuľky sme nemali veľa starostí, aspoň čo sa týka celkového výsledku. Krkolomnejší bol začiatok zápasu, keď zostalo niekoľko našich dobrých príležitostí nevyužitých. Podľa očakávaní sme sa ujali vedenia, no súper dokázal odpovedať a vyrovnať na 1:1. Najväčším prekvapením je 6 gólov Hríbika, pre ktorého to boli prvé súťažné góly v tejto sezóne, či MUMF súťaž 1. liga alebo Zimná liga. Snáď mu to už bude padať aj naďalej. V druhom polčase to už pred koncom pripomínalo exhibíciu, keď sme si s chuťou nahrávali pred súperovým brankárom, čím sme však poskytli aj pár protiútokov pre Iskru.

Góly: Hríbik 6, Václavík 2, Širka

Nehrali: Spišiak, Baranyai, Náčin, Maďar

5. kolo Celé Zle - Tigers United 4:5 (2:3)

S jedným hráčom na striedanie sme mali zlý najmä začiatok zápasu, keď sme rýchlo prehrávali vďaka našim chybám 0:2. Zvýšili sme obrátky a najmä sme sa chceli vyvarovať chybám, čo sa nám podarilo. Následne sme ešte do polčasu otočili stav a išli do druhého polčasu s jednogólovým vedením. Naďalej pokračoval vyrovnaný priebeh, keď Celé Zle vyrovnalo na 3:3. Dlho netrvalo a znovu sme misku váh naklonili na našu stranu, no odpoveďou bol gól Štubiana na 4:4. V posledných minútach sa hral otvorený futbal hore-dole, kde bolo takmer isté, že prípadný gól by rozhodol o víťazovi. Ten sa podaril streliť Václavíkovi na 5:4, keď z veľkého uhla prestrelil prekvapeného brankára, ktorý sám neveril, ako lopta prešla do brány.

Góly: Širka 3, Václavík 2

Nehrali: Spišiak, Baranyai, Náčin, Maďar, Lačný

6. kolo Ajax - Tigers United 0:4 (0:1)

S druholigovým tímom sme nastúpili s dvomi hráčmi na striedanie. V tomto zápase sme potvrdili, že máme podľa štatistík najlepšiu obranu v tabuľke a udržali sme si čisté konto. V zápase zvonila viac-krát konštrukcia brány, keď Václavík asi 3 až 4-krát trafil tyč, raz dokonca obidve z jednej strely. Na súperovej strane sa podobný kúsok podaril najaktívnejšiemu hráčovi Šimčíkovi, keď trafil v druhom polčase ľavú a pravú tyč a nakoniec aj spojnicu. Povinné 3 body sme si tak odniesli, keď sme po tomto kole boli na 2. mieste.

Góly: Václavík 3, Hríbik

Nehrali: Spišiak, Baranyai, Maďar, Lačný

7. kolo Boavista - Tigers United 2:11 (2:2)

V poslednom kole základnej časti sme nič nenechali na náhodu a udržali sme si 2. miesto v konečnom poradí tabuľky, keď sme vysoko porazili v druhom polčase už rezignovaný tím Boavista. Prvý polčas sme išli rýchlo do vedenia o 2 góly, no ešte do polčasu sme inkasovali 2-krát a bolo vyrovnané. Asi málokto zo zúčastnených veril, že v druhom polčase uvidí 9 gólov a všetky v sieti Boavisty, aj pričinením sa ich brankára, ktorý úmyselnou rukou na polovici ihriska odišiel do šatne s červenou kartou. Po tomto zápase tak vstupujeme do play off zo snubnej pozícii.

8. Iskra 7 0 0 7 21:58 0

Pozn.: Pri rovnosti bodov rozhoduje vzájomný zápas.

1. KOLO PLAY OFF

Horná Krčma - Tigers United 3:5 (1:1)

Prvý zápas sme nečakali takého odporujúceho súpera, ktorý nás takmer zaskočil svojou umnou hrou. Mladé mužstvo na čele so skúseným hráčom z extraligy odolávalo počas väčšiny zápasu, niekedy nás až prevyšovalo v hre, no nakoniec sa nám podarilo zvíťaziť rozdielom dvoch gólov.

Góly: Václavík 3, Necpal, Skubinčan

Nehrali: Baranyai, Lačný, Maďar

Horná Krčma - Tigers United 4:3 (4:0)

V tomto zápase sme vedeli do čoho ideme, no nepoučili sme sa a prvý polčas nás súper zaťažil štyrmi gólmi. Druhý polčas sme sa zahryzli do súpera a znížili stav na dramatických 4:3. Pár minút pred koncom sme mali výhodu pokutového kopu, po spornom zákroku odzadu, no Boroš penaltu Václavíkovi chytil.. Okrem iných šancí sme aj niekoľko krát nastrelili konštrukciu brány. Nakoniec rozhodovali o postupe penalty, ktoré sme vyhrali 3:1 (Baranyai, Širka, Václavík), za Hornú Krčmu nepremenil brankár Boroš, ktorý bol s M. Janíkom najväčšou oporou súpera.

Góly: Václavík 2, Skubinčan

2. KOLO PLAY OFF

Exel - Tigers United 3:6 (2:4)

Proti súperovi, ktorý sa zišiel v oklieštenej zostave sme nastúpili s cieľom vyhrať, aby sme si prípadne po druhom zápase zabezpečili aspoň pokutové kopy. Za víťazstvom sme išli hneď od začiatku, keď sa súper stále len doťahoval na náš náskok. V zápase sme boli aktívni a miestami behavejší ako hráči Exelu. Druhý polčas prevzali držanie lopty protihráči, keď využívali aj brankára na polovici ihriska s úmyslom zdramatizovať, či vyrovnať v zápase, čo sa im však už nepodarilo.

Góly: Václavík 2, Širka 2, Lačný, Baranyai

Exel - Tigers United 4:4 (1:2)

Druhý zápas sme hrali uvoľnenejšie, keďže by sa aj v prípade našej prehry rozhodovalo až v penaltách, no nič sme nechceli nechať na náhodu. Vedenie sme naháňali počas celého zápasu, no na konci sme sa pri remízovom stave ešte báli o výsledok, keď nebečne hrozili aj s brankárom v poli útoky proti nám. Nakoniec sme remízu udržali a mohli sa tešiť z nášho ďalšieho postupu.

Góly: Necpal 2, Lačný, Širka

Nehrali: Spišiak, Maďar, Baranyai, Hríbik

ŠTVRŤFINÁLE

Brusno Kúpele - Tigers United 8:6 (5:2)

Už tradične sme sa vo vyraďovacom kole stretli aj s tímom Brusno Kúpele a opäť sme ťahali za kratší koniec. Asi zlomový bol začiatok, keď sme rýchlo prehrávali 0:2. Psychicky nás mohlo postaviť na nohy zníženie stavu na 1:2, no rýchla odpoveď gólom na 1:3 nám opäť poslala odkaz, že to nebude ľahký zápas. Polčasových 2:5 vyzeralo veľmi strašideľne, no ešte sme to nevzdávali. Pre nás najlepšia fáza zápasu prišla ku koncu, keď sme dokázali z rozhodnutého zápasu spraviť ešte drámu, keď sme zatlačili Brusno a stiahli sme jeho náskok na 2 góly pár minút pred koncom. Bolo už však neskoro a tak sme sa so zimnou ligou rozlúčili. Dôležitým faktorom tohto zápasu boli naše nevyužíté šance (určite aspoň 2 tutovky) a inkasovanie niekoľkých gólov po brejkoch súpera.

Góly: Širka 2, Náčin 2, Baranyai, Skubinčan

Nehrali: Maďar, Spišiak, Hríbik, Necpal

Zimnú ligu nakoniec vyhral tím Sorry Tréner, zložený prevažne z hráčov Fit Arény, ktorý obhajoval titul. Vo finále porazili Brusno Kúpele 9:7.