Propozície - Zimná liga 2011/2012

Zimná liga 2011/2012 -  stránka zimnej ligy v odkaze

1. kolo

Spáči - Tigers United 4:3 (3:0)

Zápas sme si pokazili už v úvode, keď sme nevedeli podržať loptu vo svojej moci. Súper mal viac šancí na otvorenie skóre no bravúrnymi zákrokmi sa predviedol Michal v bráne. V našom podaní bola tiež pekná akcia v spolupráci Václavík - Baranyai, no stav ostal 0:0. Potom sme však inkasovali rýchle 3 góly. V druhom polčase sa podarilo znížiť dvoma gólmi Skubimu po dorážke a peknej strele z diaľky. Súper však produkoval viac hry, ušiel nám na rozdiel 2 gólov a hral hlavne na brejky. Posledných 10 minút zápasu sme mali viac z hry my, avšak už sa nám podarilo streliť len jeden gól, po dorážke Václavíka.

Góly: Korda 2, Vajda 2 - Skubinčan 2, Václavík

Nehrali: Spišiak, M. Petráň

2. kolo

Tigers United - Kleso 12:2 (5:1)

Nikto si nepripúšťal, že by sme v tomto zápase nezískali 3 body, tak sa aj stalo. Celý zápas sme dominovali, hrali s loptou, tlačili na súpera, čomu nasvedčuje aj výsledok. Zišli sme sa v oklieštenej zostave, keď sme boli 2 na striedanie. Z chuti sme si zastrielali, čo nám chýbalo pred týždňom, aj keď niektoré situácie sa dali riešiť ešte kombinačne. Mišo v bráne mal menej práce, no pár zákrokov opäť potvrdilo jeho kvality.

Góly: Václavík 6, Baranyai 5, Širka

Nehrali: M. Petráň, Hríbik, Veselovský, Spišiak

3. kolo

Unios Horná - Tigers United 5:6 (3:2)

Dramatický zápas z pohľadu diváka aj aktérov. Začali sme opatrne zozadu so snahou hrať na protiútoky. No súper bol ten, kto vsietil prvý gól. Podarilo sa nám odpovedať Václavíkom a znovu sa začínalo odznova. Dlho však remíza nebola, keď sme inkasovali ešte dva-krát do polčasu, z toho určite jeden zbytočný gól, keď si 3 hráči neustrážili pri rohu zbiehajúceho jedného hráča. Polčasový výsledok upravil ešte Majerko na 2:3, okrem toho opečiatkoval aj brvno v 1. polčase. Druhý polčas sme pomenili rady, no napriek tomu sme ešte 2 krát inkasovali na 2:5 čo už nevyzeralo s nami veľmi dobre. Hneď z rozohrávky (teraz neviem či začiatok polčasu alebo z rozohrávania po góle) vypálil Václavík do tyče takmer z polovice hriska. Asi posledných 10-12 minút naštartoval dokonalý obrat Václavík penaltou, ktorú si vypýtal od brankára. V týchto momentoch sa hral futbal hore-dole, otvorili sme hru. Dotiahli sme zápas na 5:5 asi 4 minúty pred koncom, keď znovu úradoval Václavík. Posledný úder pre tím Horná prišiel 2 minúty pred koncom, keď Skubi šikovou strelou s pomocou teču obrancu vsietil gól na 6:5. Výsledok sme už chceli ubrániť, čo sa nám podarilo aj s Mišovou pomocou v bráne. Pred koncom ešte Unios strelou spoza šestky lízol tyč našej brány.

Góly: Václavík 4, Skubinčan, Majer

Nehrali: M. Petráň, Veselovský, Spišiak

4. kolo

Tigers United - Úsvit 87  5:4 (2:2)

S extraligistom sme už pred zápasom tušili, že to nebude ľahké, najmä vďaka nášmu brankárovi, ktorý sa nemal ako dostaviť na zápas a zistil to 10 minút pred začiatkom... Zápas bol ako na hojdačke, striedalo sa vedenie o 1 gól na obidvoch stranách. Z tímu Úsvit hrozil najme Vician, ktorý svojou prudkou strelou často prekvapí aj skúsených brankárov. Tesné vedenie pred koncom sme si už ustrážili, po konci zápasu sme mali na účte o jeden strelený gól viac a pripísali sme si tak ďalšie dôležité 3 body s dobrým súperom.

Góly: Václavík 2, Hríbik, Majer, P. Petrán

Nehrali: M. Petráň, Spišiak, Hronský

Brankár: Širka

5. kolo

Tigers United - NP Chvíľu  7:5 (2:2)

Očakávané derby sa nieslo v znamení priateľského ducha, aj keď boli situácie, ktoré vyvolávali nervozitu na obidvoch stranách.NP Chvíľu bez brankára, čo využívali hlavne pri snahe dobiehania výsledku s 5 hráčmi. Pri vedení 4:2 sa už zdalo, že bez drámy dohráme zápas a pripíšeme si ďalšie 3 body. Opak bol však pravdou, keď sme stratili vedenie po nezmyselných stratách lopty. Dramatickosť pokračovala aj naďalej, keď sme opäť išli do vedenie 5:4 no znovu sa podarilo súperovi vyrovnať na 5:5 krkolomným gólom po rohu pomedzi nohy obrancu a popod brankára, ktorý nemal v situácii prehľad, keďže nevidel loptu. Minútu či dve pred koncom sa prelievala hra z jednej strany na druhú, po chybe hosťujúceho hráča sa k lopte dostal Spišiak a poslal nás do vedenia 6:5, strelecký účet uzavrel Václavík gólom na 7:5.

Góly: Václavík 2, Širka 2, Spišiak 2, Baranyai

Nehrali: M. Petráň, Majer

6. kolo

Voľno

7. kolo

Tigers United - Blankytný Sršeň  7:5 (1:1)

Behavý súper prevažne zložený z mladých hráčov nám narobil starosti najmä v 2. polčase. Prvý polčas sme išli do vedenia po penalte Václavíka. Minútu pred koncom polčasu sme však inkasovali z uhla. Úvod druhého polčasu nám nevyšiel, keď sme za pár minút prehrávali 1:3, no nenechali sme sa zlomiť a rovnako rýchle sme dokonca otočili na 4:3 po góloch Stana a Skubiho. Vedenie sme si už nepustili, ďalšími 3 gólmi Stana sme teda dotiahli zápas do víťazného konca.

Góly: Václavík 6, Skubinčan

Nehrali: Spišiak, Hríbik, Majer, M.Petráň

8. kolo

Tigers United - Stoka  2:4 (1:1)

Zápas, ktorý nás mohol posunúť na 1. miesto, respektíve potvrdiť 2. miesto v tabuľke, no nechytili sme sa šance. Všetko začalo už pred zápasom, keď sme zistili, že ideme hrať bez striedania (sklamal hlavne Václavík, ktorý bol nažhavený na zápas už cez týždeň, no neodolal vôni alkoholu, vďaka čomu sa na zápas nedostavil - verím, že aspoň za jeho účasti by sme vsietili viac gólov). Nehrali sme zlý futbal, šance boli na obidvoch stranách, Stoka opečiatkovala pár krát aj tyč, keď aj gól nakoniec z uhla prelobovaním brankára strelila od tyči. Po úniku - peknej prihrávke pomedzi dvoch hráčov od Veselovského sa Širka presadil cez brankára menej vydarenou "Václavíkovskou" kľučkou a bolo vyrovnané. Do druhého polčasu sme mali nastúpiť s väčším rešpektom a šetrením síl, no hnali sme sa dopredu, čo sa nám najprv aj vyplatilo, keď sme po mele strelili vedúci gól (strelil si ho vlastný hráč, keď ani Juro ani Paťo nedokázali doraziť do prázdnej brány). Potom však už padali góly len do našej brány. Z priameho kopu (po Paťovom vypichnutí lopty zozadu pred šestkou) rozohral Škovrán loptu na hráča pred bránu, ktorý na 2-krát prekonal s pomocou brvna dobre chytajúceho Hronského. Krásna strela po našom rohu z voleja opečiatkovala len tyčku, keď krásne trafil Širka. Góly na 2:3 a 2:4 boli podobného charakteru, keď po strate lopty posledného hráča sme inkasovali.

Góly: Širka 2 (jeden vlastný si dal súper)

Nehrali: Spišiak, Hríbik, Majer, M. Petráň, Václavík, Skubinčan

9. kolo

Tigers United - Zempra  5:0 kontumačne

Súper neprišiel.

------------------------------------------------------------------------------

1. kolo PLAY OFF

Tigers United - Celé Zle 3:3 (0:2)  4:3 p.k.

V tomto kole sme mali v hlavách ešte vypadnutie z turnaja, ktorý sme absolovali posledný víkend, kde po plnom zisku bodov v tabuľke sme vypadli v 1/4 finále ako mierny favorit zápasu.

Nič podobné sme nechceli pripustiť, keď sme aj do tohto zápasu nastupovali ako favorit. Už od začiatku bolo jasné, kto bude diktovať tempo hry. Pri lepšom držaní lopty a aktívnejšej hre sme však inkasovali a to hneď 2-krát behom pár minút. Aj napriek snahe sa nám do polčasu už nepodarilo znížiť, čo nám tiež na psychike nepridalo. Možno sme si premietali v hlavách cez polčas aj tie otočené zápasy (Unios, Úsvit, B. Sršni), keď sme sa nevzdali do konca. To sme však ešte netušili, že inkasujeme aj tretí krát na 0:3 asi v 5. minúte 2. polčasu. Tu to už vyzeralo "celé zle", no zrejme aj šťastie a chuť spraviť niečo s výsledkom nám prinieslo rýchle 2 góly. V tomto momente sme zacítili šancu a hrali sme ešte dôraznejšie, no súper hrozil protiútokmi. Určite zaslúžene sme vyrovnali a chceli sa vyhnúť lotérii pokutových kopov ďalšou aktívnou útočnou hrou. Zo súperovej strany hrozil najviac hráč Miškuf, ktorý dokonca prudkou strelou opečiatkoval brvno našej brány. Nám sa tiež podarilo orazítkovať tyčky súpera. Nakoniec však rozuzlenie postupujúceho priniesli až penalty, v ktorých paradoxne jediným hráčom, ktorý nepremenil svoj pokus bol inak skvele hrajúci Miškuf, ktorého vynikajúco vystihol náš brankár Hronský. Penalty za nás premenili: Baranyai, Skubinčan, Václavík.

Góly: Václavík 2, Baranyai

Nehrali: Spišiak, M.Petráň, Veselovský, Majer

O S E M F I N Á L E

Tigers United - FC Nemce 6:3 (3:1)

Zápas s tímom z 1. ligy sme na prvý pohľad zvládli bez problémov. Pohodu nám dodal najmä rýchly gól na začiatku zápasu (Václavík skóroval, myslím, že z penalty), na ktorý nám však súper odpovedal asi v polovici polčasu. Do prestávky sa podario 2-krát skórovať Širkovi po tečovanej strele a po prudkej dorážke z ostrého uhla. Druhý polčas sme nastúpili s odhodlaním udržať vedenie do konca zápasu, čo sa nám však nepodarilo. Rýchlo po sebe sme inkasovali 2 góly a začínalo sa odznova. Potom však úradoval Václavík so Spišiakom, ktorí peknými gólmi rozhodli o víťazstve 6:3 v náš prospech. Druhý polčas bol atraktívny, so šancami na obidvoch stranách, aj s nevyužitými tutovkami, kde asi najväčšiu mal Baranyai, no tento zápas nebol v jeho podaní najpodarenejší čo sa týka zakončenia.

Góly: Václavík 3, Širka 2, Spišiak

Š T V R Ť F I N Á L E

Tigers United - Evijo Sásová 5:4 p.k. (0:4) (p.k. 3:2)

Zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. V tomto ročníku zimnej ligy najpočetnejšia divácka kulisa, čo sa týka našich zápasov. O tom, že sa bolo na čo pozerať, svedčí minimálne polčasový a konečný výsledok.

Prvý polčase sme začali veľmi opatrne, nechceli sme inkasovať rýchly gól a najmä sme mali v hlavách myšlienku o prehrách vo štvrťfinálových zápasoch v poslednom období (Ďalšie vypadnutie, alebo nebodaj sa to práve teraz zlomí?). Postupne sme sa osmelili aj dopredu, no prvý polčas bol z našej strany veľmi zle zahraný. Dá sa povedať, že šance pre súpera sme vypracovávali našimi nepresnými rozohrávkami. Opticky to vyzeralo, akoby sme boli na ihrisku len z donútenia. Tento polčas sa trápil najmä Širka, ktorý nepresnými rozohrávkami pri prechode do útoku pomohol Eviju asi k 2 gólom a pri svojej šanci, keď už brankár bol na zemi a len hráč stál v bráne, z uhla trafil do žrde. Naša brána bola obliehaná väčšinu polčasu, aj keď to zväčša pramenilo z našich strát lopty, so šťastím sme však inkasovali len 4-krát.

Do druhého polčasu sme išli s cieľom spraviť niečo s výsledkom, aspoň upraviť, aby nevyzeral tak strašideľne. Na 1:4 znížil Václavík z penalty na začiatku a vtedy sme zacítili svoju šancu. Presvedčili sme sa, že sa s nimi dá hrať futbal a začali sme byť aktívnejší smerom dopredu. V týchto momentoch bola hra viac pod našou kontrolou, držali sme loptu prevažne na svojej polovici a zakladali sme útoky. Trpezlivou hrou sme znížili stav na 2:4, keď sa presadil Baranyai. Nádeje nám mohol zmariť strelecký pokus, ktorý Baranyai tečoval a ten skoro prekvapil Hronského v bráne, ktorý však vytlačil nebezpečný lob nad svoje brvno. V tomto okamihu sme ešte viac zabrali, vytvárali sme si šance, no finálne prihrávky nám nevychádzali, prípadne chýbal iba kúsok hráčom k zakončeniu. Na 3:4 znižoval Širka zblízka špicom ponad ležiaceho brankára, keď využil závar pred bránou spôsobený Václavíkom. Šťastie (alebo kvalita?) sa na nás usmialo 2 minúty pred koncom, keď Skubinčan našiel ťažkou prihrávkou vzduchom Baryho a ten ľavačkou trafil loptu bezmocnému brankárovi do šibenice a bolo vyrovnané 4:4, určite zaslúžene (za predvedenú hru v 2. polčase). Tento stav sme už udržali a tak nasledovali penalty, kde zlyhal len R. Kulík z tímu Evijo, keď netrafil bránu. A tak sa stal sen skutočnosťou a ocitli sme sa medzi 4 najlepšími tímami ZL 2011/2012.

Góly: Baranyai 2, Václavík, Širka (penalty - 1. Veselovský, 2. Skubinčan, 3. Václavík)

Nehrali: Spišiak, Hríbik, M. Petráň, Majer

S E M I F I N Á L E

Tigers United - Brusno Kúpele 2:4 (2:2)

Do zápasu sme vstúpili smelo, chceli sme si užiť takto dôležitý zápas, v ktorom bol papierový favorit jasný. Brusno útočilo na 3. finálovú účasť v rade. Úvod zápasu sme chytili veľmi dobre, keď zhruba do 8. minúty sme dokázali vyhrávať 2:0 a bolo cítiť nervozitu na nohách súpera. Ten však stále viac a viac hrýzol. Šance boli na oboch stranách, za zmienku stoja aj naše dve, ktoré mal Širka, keď pri jednej brankár vyrazil strelu na tyč a pri druhej špic zblízka vyrazil na brvno, no pri odrazenej lopte bol skôr obranca hostí. Nakoniec, strelením kontaktného gólu sa vrátilo Brusno do zápasu ešte v prvom polčase tečovanou strelou Tomčíkom. Na 2:2 vyrovnával znovu Tomčík, keď prudkou jemne tečovanou strelou po zemi trafil krásne od tyčky. Druhé polčasy sme mali doposiaľ pomerne lepšie ako prvé polčasy vo väčšine zápasov, no tento krát sa nám nepodarilo dodržať "tradíciu". Svojim tretím gólom sa napokon presadil Tomčík, keď ho nedokázal ubrániť Širka a nechytateľnou strelou pod brvno poslal svoj tím do vedenia 3:2. Ďalší priebeh zápasu nám vôbec neprialo futbalové šťastie, keď sme premárnili viacero vyložených šancí. Škoda najmä tých, ktoré mal Václavík, keď v podobných situáciách býva väčšinou neomylný, ale vynikajúco ho vychytal aj brankár. Klinec do rakvy nám dal súper asi 2-3 minúty pred koncom, keď vsietil 4. gól krížnou strelou. Mrzí stratenie náskoku o 2 góly už v prvom polčase, avšak hlavy po zápase určite neboli dolu, keďže sme podali dobrý výkon a hrali sme viac než vyrovnanú partiu s extraligovým súperom.

Pomerne veľká divácka kulisa sledovala futbal na dobrej úrovni, v zápase nakoniec vyhral šťastnejší, skúsenejší a najmä efektívnejší tím.

Góly: Baranyai, Širka

Z Á P A S   O   3.   M I E S T O

TIGERS UNITED - One Taxi 5:0 kontumačne

Súper sa na zápas nedostavil v dostatočnom počte, takže sme skončili v zimnej lige na výbornom 3. mieste bez boja.