Pohár jesenných majstrov 2012

Zápasy sa hrali 1x15 min. Po skúsenosti s minulým ročníkom sme išli na zimný pohár s odhodlaním skončiť na lepšom umiestnení ako pred rokom. To sa nám však nepodarilo, čomu môžme pripísať aj náročný program tohto víkendu, keď v piatok sme sa zúčastnili skupinovej fázy na 3. ročníku Fašiang Cup-u na Skalke.

Dôležitú rolu zohral prvý a druhý zápas pohára, v ktorých sme nedokázali zachytiť vstup do zápasu a v úvodných minútach sme inkasovali (s Priechodom dokonca 2 góly do 4. minúty). Potom sme si už zrejme nevedeli udržať čisté hlavy a stratili sme v podstate vyhraté zápasy... Z 12 tímov sme skončili celkovo na 10. mieste, čo je horšie umiestnenie ako minulý ročník.

Tigers United - Viťo Team 0:1

Ťažký zápas, čo sa týka útočenia do zabezpečenej obrany Viťo Teamu. Po inkasovanom góle sme sa nedokázali výraznejšie presadiť smerom dopredu.

Tigers United - Priechod 2:3 (Širka, Veselovský)

Pokazený úvod, keď v 4. minúte bolo 0:2 sa už nepodarilo napraviť. Tento zápas nám nevyšiel najmä po taktickej stránke, keď sme chcel ihrať ofenzívne, no inkasovali sme. Následne sme už len dobiehali na 1:2, následne sme však znovu inkasovali a už sme len upravili výsledok na konečných 2:3.

Tigers Untied - Torpédo Stavbár 1:1 (Baranyai)

Výborne rozohratý zápas, s extraligovým tímom sme videli viac než vyrovnanú partiu. Napokon sme vsietili aj gól po peknej akcii asi v 9. minúte. Torpédo začalo hrať viac dopredu aj spolu s brankárom, ktorého sme sa pár pokusmi snažili prekonať cez polovicu ihriska. Výborne zachytal Michal v bráne, dokonca založil rýchlu akciu pred koncom na poistenie výsledku, keď vyhodil loptu na polovicu hriska voľnému Jurovi, ten vyslal do brejku Skubiho (pred ním ešte číhal Stano pri bráne), ktorý zoči voči brankárovi neuspel - odrazená lopta skončila pri dvojici hráčov Torpéda, ktorý sa rútili na jedného obrancu, napokon útok zakončili špicom k tyči a 30 sekúnd pred koncom bolo vyrovnané. Takticky nezvládnutý záver (ako to okomentoval aj pán V. Kosec).

Tigers United - Skackavá 1:1 (Širka)

Opäť zápas, ktorý bol vynikajúco rozohraný, boli sme vo vedení a mohli hrať futbal na istotu. 2 minúty pred koncom sme však inkasovali.

Tigers Untied - Bežný Štandard 3:3 (Václavík 2, Veselovský)

S cieľom vyhrať aspoň jeden zápas na Zimnom pohári sme nastúpili proti Štandardu. Väčšinu zápasu sme dominovali, hrali s loptou, vytvorili sme si 2-krát dvojgólové vedenie, no 3:1 nám nestačilo, aj napriek tomu, že svietilo na ukazovateli skóre ešte asi 2 minúty pred koncom. Turnaje sme zaklincovali vlastným gólom na 3:3 (Paťo) pár sekúnd pred koncom.

Na MUMF napísali:

Torpédo Stavbár v Badíne víťazne

Autor: Milo Hlaváček Vytvorený dňa 26. 2. 2012

Šnúra TAMI sa zastavila až vo finále

Zimný pohár 2012 - pohár jesenných majstrov

Víťazmi ďalšieho ročníka Zimného pohára 2012 sa stali hráči Torpéda Stavbár. Vo finále zdolali víťazov doobedňajšej skupiny (TAMI) 2:0 gólmi Petra Špirku (13.min) a Ivana Tišliara (14.min).

Skupina A

Úvodná skupina priniesla dobrý a útočný futbal v podaní všetkých jej aktérov a taktiež aj vysoký počet gólov. O prvenstvo v skupine bojovali tri najvyššie nasadené mužstvá - spomedzi nich však iba jedno dokázalo poraziť všetkých súperov - druholigista 2.MK TAMI. V priamom súboji o druhé miesto Fit Aréna - Godzily sa v poslednom stretnutí zrodila vysoká remíza (4:4), ktorá pri rovnosti bodov vyššie posunula extraligistov.

Výsledky - skupina A: Fit Aréna - VB Mako Café 6:0, D. Kohút 3, M. Jobko 2, M. Gašpar, Godzily - Joga Bonito 2:1, A. Dubovický 2 - M. Kováč, 2.MK TAMI - Vyškerení kaukazskí kocúri 3:1, M. Patráš, R. Fúdor, R. Radoš - P. Raffay, Godzily - VB Mako Café 4:1, A. Dubovický 3, P. Strelec - I. Šišiak, 2.MK TAMI - Fit Aréna 2:1, W. Poliak, L. Hakel - D. Kohút, Vyškerení kaukazskí kocúri - Joga Bonito 2:3, M. Lagovský, P. Raffay - P. Kobora 2, M. Kováč, ŽK: P. Maďar (VKK), Godzily - 2.MK TAMI 0:1, R. Fúdor, VB Mako Café - Joga Bonito 1:3, L. Mesík - T. Longauer, P. Kobora, M. Miskovčík, ŽK: M. Krajči (VB Mako Café) - I. Gosiorovský (Joga Bonito), Fit Aréna - Vyškerení kaukazskí kocúri 4:1, M. Jobko 2, M. Gašpar, D. Kohút - R. Turčan, 2.MK TAMI - VB Mako Café 5:3, W. Poliak, M. Patráš, J. Vetrák, J. Kamenský, L. Hakel - L. Mesík 2, M. Tušim, Vyškerení kaukazskí kocúri - Godzily 3:4, R. Turčan 2, P. Zlevský- A. Dubovický 4, Joga Bonito - Fit Aréna 0:8, M. Jobko 4, P. Stacho 2, P. Murín, D. Kohút, VB Mako Café - Vyškerení kaukazskí kocúri 5:3, L. Mesík 2, I. Šišiak 2, M. Tušim - P. Zlevský 2, R. Turčan, Joga Bonito - 2.MK TAMI 0:1, W. Poliak, Fit Aréna - Godzily 4:4, D. Kohút 3, M. Jobko - M. Haring 2, M. Lipták, A. Dubovický,

Skupina B

Už úvodné zápasy naznačili, že druhá skupina bude vyrovnanejšia. Vyššie postavené mužstvá strácali body v zápasoch, v ktorých sa to nečakalo, a tak sa o víťazovi rozhodovalo až v posledných stretnutiach. O postup bojovali až štyri celky - z nich si skupinové víťazstvo odniesol extraligový Torpédo Stavbár.

Výsledky - skupina B: Torpédo Stavbár - Bežný štandard 1:0, P. Špirka, Skackavá - Priechod 1:0, M. Ščepko,Viťo Team - Tigers United 1:0, I. Országh, Skackavá - Bežný štandard 1:3, T. Ondrejka - A. Homola 2, I. Lehoťan, Viťo Team - Torpédo Stavbár 0:0, Tigers United - Priechod 2:3, I. Širka, J. Veselovský - M. Ivanič, P. Homola, M. Chaban, Skackavá - Viťo Team 1:1, M. Ščepko - E. Kulfas, Bežný štandard - Priechod 0:2, M. Chaban, R. Slobodník, Torpédo Stavbár - Tigers United 1:1, P. Kvaltíny - M. Baranyai, Viťo Team - Bežný štandard 3:3, I. Országh 2, P. Čtvrtníček - P. Loučka 3, ŽK: E. Kulfas (Viťo Team), Tigers United - Skackavá 1:1, I. Širka - P. Joščák, Priechod - Torpédo Stavbár 0:4, P. Špirka, I. Tišliar, P. Belko, T. Marko, Bežný štandard - Tigers United 3:3, M. Olej 2, P. Loučka - S. Václavík 2, J. Veselovský, Priechod - Viťo Team 0:6, P. Jančiar 2, I. Kulišiak, I. Országh, E. Kulfas, P. Čtvrtníček,Torpédo Stavbár - Skackavá 2:1, M. Kováč, I. Tišliar - A. Ľuptovčiak, ŽK: P. Špirka (Torp. Stavbár),

Finále

Vo finále, v ktorom sa stretli víťazi skupín sa dlho hral futbal zo zabezpečenej obrany, s minimom šancí na oboch stranách. Streleckú mizériu pretrhol až v 13. minúte peter Špirka a o minútu nato zvýšil na rozdiel dvoch gólov Ivan Tišliar.

2.MK TAMI - Torpédo Stavbár 0:2, P. Špirka, I. Tišliar, ŽK: W. Poliak (TAMI),

Víťaz - Torpédo Stavbár

Horný rad zľava: Peter Belko, Tomáš Marko, Martin Kováč, Ivan Tišliar, Peter Špirka.

Dolný rad zľava: Roman Odler, Vladimír Kosec st. (predseda MúMF), Peter Kvaltíny, Dominik Škubák.

Úplne dole: Peter Kováčik (sponzor)