Fašiang Cup 14. - 15.2.2015

Na už tradičnom futbalovom turnaji na Skalke pri Kremnici sme sa tento rok predstavili už 5.krát po sebe ako tím Tigers United. Opäť to bolo načasované presne, aby sme po odohraní zimnej ligy (s tímom Dreváci 7:7) mohli cestovať na už 6. ročník tohto skvelého turnaja. Komplikácie so zostavou sa nakoniec vyriešili na brankárskom poste Mišom Boborom a do poľa hráčom Mišom Čiefom. Ubytovanie už v preskúmanej ubytovni Toliar nám "spríjemnili" aj hráči Hradca, ktorým chutilo viac ako nám a takmer nám na nedeľné súboje odpísali Čiefa, ktorý sa pustil s nimi ako večer, tak aj ráno do alko-maratónu.

Po sobotných dueloch sme ešte stále cítili potrebu pohybu a tak sme sa pešo vybrali z Toliara do Hornej Vsi na zábavu, kde sme aj s hodinovou medzizastávkou v Kremnickom Bobo bare dorazili približne za 2 a pol hodiny. To, že to bolo cca 8 kilometrov, to nám v dobrej nálade a s fľaškami v rukách, miestami aj na ceste, ani veľmi nevadilo. Jediní "zodpovední", ktorí zostali spať bol Bary a Bobor, aj keď Bary by rád išiel, no zmohnutý zaspal a nechceli sme mu spôsobiť šok zo zobudenia. Na zábave bol zrejme najväčšia hviezda Čiefo, keď jeho priamy humor nemuseli niektorí domáci vydržať a mohlo to skončiť aj inak, ako smiechom. Po dobrej zábave sme našťastie mali odvoz, keď slovo dodržal Ivo Mriška a vybavil svojho otca, ktorý možno nebol nadšený, ale kto by bol o pol piatej ráno, že musí vstávať pre dákych amatérov z BB, avšak to ešte netušil, že pre neskorších VÍŤAZOV.

Ranné vstávanie bolo o čosi lepšie ako pred rokom, a tak nabudení sme sa vybrali na Relax centrum. Tu Hradec zrovna hral svoj zápas a nečakane, aj keď podľa predvedenej hry zaslúžene, prehral s tímom PEMA. Po zhliadnutí Borovičky vedľa zmohnutého Čiefa sme si povedali, že bez neho to budeme mať ťažké, no nakoniec zahral bez väčších problémov a dokázal nám, že vie, prečo hlavne s nami prišiel na turnaj.

SOBOTA:

Tigers United - Keram Lučenec 7:1

Skóre otvoril Šimiak po individuálnej akcii, neskôr sa pridal Ćiefo strelou pod vinkel a z nás opadla počiatočná nervozita a pridali sme ďalšie góly a potvrdili tak, že máme na turnaji tie najvyššie ambície.

Góly: Spišiak 2, Václavík 2, Čief, Šimiak, Širka

Tigers United - Odpadlíci 5:0

Odpadlíci podali bojovný výkon v zápase pred nami s Komou, preto sme mali kúsok obavy zo zabezpečenej obrany, ale rýchlo sme vsietili góly a bolo rozhodnuté.

Góly: Václavík 4, Spišiak

Tigers United - Koma 3:2

Na potvrdenie prvého miesta nám proti Kome stačila remíza, ale bol to práve náš súper, ktorý išiel do vedenia. Ešte do polčasu však vyrovnal Adam, neskôr sme otočili vývoj zápasu v náš prospech a Koma dokázala už len korigovať na 3:2.

Tigers United - PEMA 3:2

Tohto súpera sme si pozreli priamo pred našim štvrťfinále, chlapci nevyzerali, že by žúrovali, mladí rýchli. Nám sa ťažko rozbiehalo po ťažkej noci... Postupom času sme si vypracovali náskok 3:0, keď prvý gól dal hlavičkou Adam, ďalšie dva pridal Václavík. Súper už len korigoval na rozdiel 1 gólu, keď góly vsietil asi v posledných 2 minútach. Na ďalsie mu už neostal čas...

Góly: Václavík 2, Šimiak

Semifinále:

Tigers United - Legionári 5:3

Banskobystrické derby, hráčom Legionárov sme mali čo z pred roka oplácať, keď nás v skupine porazili 5:2. Začiatok zápasu nám vyšiel, keď Spišiak našiel Václavíka, predtým však brankár súpera zle podbehol loptu, a tak už nebol problém skórovať do odkrytej brány. Druhý gól dal po svojej klasickej finte, súper znížil po chybe brankára, avšak hneď poistil náš náskok Širka na 2-krát. Druhý polčas sme boli v zovretí súpera a vyrážali len do rýchlych protiútokov, čo sa podarilo využiť Václavíkovi a prekonal lobom Švedu, ktorého o pár okamihov prekonal aj hlavou. Legionári dokázali len znížiť na rozdiel dvoch gólov, na ostatok im neostal čas a tak sme sa tešili z postupu do nášho prvého finále.

Góly: Gregor, Považanec, Zmajkovič – Václavík 4, Širka

Finále:

Tigers United - Inter Horná Ves 1:1 (3:1pk)

Do finále sme išli s citeľnou a viditeľnou únavou, kde držanie lopty mohlo byť 70% v prospech súpera. Napriek tomu sa nám podarilo streliť úvodny gól po narážačke Spišiaka so Šimiakom asi v polovici polčasu. Do toho druhého sme mali cieľ brániť, čo sa nám nepdarilo, keď tlak súpera vyústil do vyrovnávajúceho gólu asi v polovici 2. polčasu. Nasledne sme mali šťastie, keě Čief za protesty dostal trest minútu a pol, ale našťastie sme už súpera k ničomu nepustili a tak prišli penalty. Hneď v prvej sérii sa k lopte postavil Spišiak, premenil a náš súper nemal také šťastie - lopta sa od tyčky odrazila mimo bránu. Druhú sériu začal Čief a s prehľadom premenil, rovnako bol na tom aj súper. Následnú tretiu sériu sme mali "matchball". K lopte sa postavil Václavík a strelou pod brvno rozhodol o prvom našom víťazstve na tomto prestížnom turnaji.

Gól: Šimiak

Double nášho tímu na víťazných priečkach zabezpečil Václavík, ktorý si už po 3. krát po sebe (resp. 4. krát - bola mu odovzdaná na 3. ročníku cena za najlepšieho hráča, no soška strelca) odniesol cenu za najlepšieho strelca.

VÍŤAZNÁ  ZOSTAVA:   Bobor - Širka, Spišiak, Václavík, Baranyai, Šimiak, Čief